Prima pagină » Știri » S-a aflat cine este ”bombardierul” din Constanța, care i-a amenințat și înjurat pe luptătorii trupelor SAS. Individul a fost arestat

S-a aflat cine este ”bombardierul” din Constanța, care i-a amenințat și înjurat pe luptătorii trupelor SAS. Individul a fost arestat

S-a aflat cine este ”bombardierul” din Constanța, care i-a amenințat și înjurat pe luptătorii trupelor SAS. Individul a fost arestat

Bărbatul de 32 de ani din Constanța, care a oprit la întâmplare o mașină în trafic pentru a se da mare în fața iubitei sale, dar a nimerit peste o dubă cu mascați de la Serviciul pentru Acțiuni Speciale, a fost reținut pentru ultraj. Ulterior, judecătorul a decis arestarea, a informat sâmbătă sindicatul Europol.

Numele lui este Andrei Valentin Șerban, zis Valentino, are 32 de ani și nu este la prima confruntare cu poliţiştii, având un cazier bogat.

”Astăzi, 11.03.2023, a fost luată măsura arestării preventive pentru 30 de zile. Bombardierul din Constanța, reținut! După ce a fost emis mandat de aducere de către Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța și în urma administrării probatoriului, procurorul de caz a dispus reținerea, pentru 24 de ore a individului care a adresat amenințări și injurii „mascaților” sub aspectul săvârșirii a patru infracțiuni de ultraj și a infracțiunii de tulburarea ordinii și liniștii publice.

Acesta a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul IPJ Constanța. De asemenea, a fost sancționată contravențional, în baza Legii nr. 61/1991, cu amendă în valoare de 7000 de lei, femeia de 34 de ani care înjura ca la ușa cortului pe filmarea apărută în spațiul public”, transmite Europol într-o postare pe Facebook.

Incidentul s-a întâmplat pe Bulevardul Tomis din Constanța și a fost surprins de unul dintre martori.

„Au claxonat, au ieşit, i-au zis: Du-te pe trecere, nu merge pe aici. Şi el a început să-i înjure, să-i scuipe, aşa. Se credea smardoi. Că îşi ia telefonul, că sună, că cunoaşte, că face”, a spus Bogdan, martor al evenimentelor.

Deși se potolise la un moment dat, bărbatul a intrat într-un restaurant și a continuat să profereze injurii oamenilor legii. El a fost încătușat și scos cu forța din local.

Individul, în vârstă de 32 de ani și este o mai veche cunoștință a poliției, cu condamnări la închisoare din motive violente.

”La finalul anului 2020, a fost implicat într-un alt scandal în trafic, unde s-a lăsat cu bătaie şi ameninţări cu cuţitul. Nu-i lipsesc din palmares nici scandaluri cu topoare şi bastoane telescopice, când situaţia putea degenera dramatic”, potrivit observatornews.ro.

Sindicaliştii Europol au publicat, miercuri seară, imagini de la scandalul provocat de bărbatul din Constanţa care a ameninţat ”mascații”.

 ”De Ziua Internaţională a Femeii, acest păcălici ne arată cât este de important să ai o femeie în viaţa ta. Nu neapărat pentru a o iubi şi preţui, ci pentru a te folosi de ea ca paravan să nu ajungă poliţiştii la tine după ce ai strigat după ei (…) Aşa că stimabile doamne şi domnişoare, mare atenţie la păcălicii şi măscăricii din preajma voastră”, au transmis sindicaliştii.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fermierii anunță un protest uriaș împotriva Guvernului Bolojan! „Agricultura riscă un colaps generalizat”
Digi24
VIDEO Zelenski, reacție virală după atacul din Venezuela. Președintele ucrainean a izbucnit în ras și i-a făcut o sugestie lui
Cancan.ro
Dan Petrescu dezminte zvonurile! Antrenorul nu suferă de cancer, de fapt: 'Totul este în regulă!'
Prosport.ro
Reacția germanilor despre Dan Petrescu după ce au văzut că a slăbit 30 de kilograme din cauza tratamentului
Adevarul
Cum îți cresc pensia punctele de stabilitate: ce sunt și cine beneficiază de ele în 2026
Mediafax
Hărțuirea online devine infracțiune în Republica Moldova. Sunt pedepsite penal și amenințările la adresa jurnaliștilor
Click
Orașul din Europa care a fost invadat de români. 8 din 10 turiști sunt din țara noastră: „E scris în limba română peste tot”
Digi24
Haos în Bulgaria după trecerea la euro. Oamenii s-au trezit că, deși vor să plătească în euro, sunt refuzați de comercianți
Cancan.ro
Ninge 10 zile fără oprire în aceste orașe din România. Anunțul făcut de meteorologii Accuweather
Ce se întâmplă doctore
Cum arată femeia care i-a luat mințile lui Enrique Iglesias. L-a făcut tată pentru a patra oară
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Ultima rudă a păsării dodo, observată într-o pădure tropicală îndepărtată din Samoa
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Frica de abandon: rădăcini, manifestări și drumul spre vindecare