Prima pagină » Știri » Șofer prins conducând băut pe autostradă, cu alcoolemie de 1,62 mg/l

Șofer prins conducând băut pe autostradă, cu alcoolemie de 1,62 mg/l

Șofer prins conducând băut pe autostradă, cu alcoolemie de 1,62 mg/l
Un bărbat din județul Constanța a fost prins conducând băut, joi, pe autostrada A4, între localitățile Ovidiu și Agigea, acesta fiind testat cu aparatul etilotest, care a indicat o alcoolemie de 1,62 mg/l alcool pur în aerul expirat, potrivit Poliției Române.

Un bărbat din județul Constanța a fost prins conducând băut, joi, pe autostrada A4, între localitățile Ovidiu și Agigea, acesta fiind testat cu aparatul etilotest, care a indicat o alcoolemie de 1,62 mg/l alcool pur în aerul expirat, potrivit Poliției Române.

Bărbatul, în vârstă de 44 de ani, din comuna Cogealac, județul Constanța, care conducerea un autoturism înmatriculat în Bulgaria, pe autostrada A4, a fost oprit de polițiștii Biroului de Poliție A2 București – Constanța, în jurul orei 10.00, pentru control, între localitățile Ovidiu și Agigea.

„Conducătorul auto a fost testat cu aparatul Etilotest, rezultatul fiind de 1,62 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la Spitalul Municipal Constanța în vederea recoltării de probe biologice de sânge, pentru stabilirea cu exactitate a alcoolemiei”, se arată într-un comunicat de presă al Poliției Române.

Polițiștii vor întocmi pe numele bărbatului un dosar penal pentru „conducere pe drumurile publice a unui autovehicul, având în sânge o îmbibație alcoolică ce depășește limita legală”, a precizat sursa citată.

Citește și

Mediafax
Ilie Bolojan susţine creşterea normei didactice: 'Nu este o tragedie să predai 20 de ore'
Digi24
Vladimir Putin, o nouă conversație cu Donald Trump. Când vor vorbi cei doi
Cancan.ro
EL este italianul de 48 de ani ucis de urs, pe Transfăgărășan. IREAL ce a putut să facă înainte de atacul fatal
Prosport.ro
Imaginile durerii de la Hunedoara! Rămasă fără cuvinte, soția lui Mihai Leu a fost consolată de sute de oameni
Adevarul
Momentul în care o clădire din centrul Teheranului este spulberată de o rachetă lansată de armata israeliană
Mediafax
HOROSCOP 4 iulie. Zi decisivă pentru Lei, Peștii joacă periculos iar Taurii află un adevăr neașteptat
Click
Cum au reacționat turiștii români când au văzut prețul unei sticle de apă în supermarketurile din Grecia. „La noi e considerată lux”
Wowbiz
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Antena 3
Doi soți care își renovau singuri casa veche au avut un „șoc complet” când au văzut ce era în pereții acesteia
Digi24
CCR susține că judecătorii care își încheie mandatul în acest an nu au cerut prime de 180.000 de lei fiecare
Cancan.ro
Divorț-ȘOC în showbiz! Cei doi și-au spus ADIO, la doar un an de la căsnicie 😲
Ce se întâmplă doctore
O recunoști? Acum e una dintre cele mai îndrăgite artiste din România. Mulți nu știu din prima cine este
observatornews.ro
El este italianul ucis de ursoaică pe Transfăgărăşan. Momentul atacului
StirileKanalD
VIDEO Un bărbat a fost ucis de urs, pe Transfăgărășan. Animalul l-a târât zeci de metri într-o râpă. Imagini terifiante cu cadavrul victimei
KanalD
A murit actorul Michael Madsen, starul filmelor „Reservoir Dogs” și „Kill Bill”. Avea 67 de ani
Ciao.ro
Ce alte vedete din România suferă de cancer la colon + Ce simptome au avut: 'Totul a început de la o ciorbă'
Promotor.ro
Te poți trezi cu un bilet „surpriză” în geam. Cea mai frecventă greșeală a șoferilor din București
Descopera.ro
Prima specie care a călătorit în jurul Lunii NU a fost omul
Capital.ro
Ilegal pentru proprietarii de case. Nu pot interveni. Lege dacă o altă mașină a parcat în dreptul curții
Evz.ro
Atenție la carburantul din Bulgaria! Multe mașini se strică
A1
Care e starea de sănătate a lui Ion Iliescu în prezent. Medicii spun că ar fi stabil cardiac
Stirile Kanal D
VIDEO Ce le-a spus Mihai Leu apropiaților înainte să moară. Cuvintele care i-au marcat: „Trebuie să te uiţi la stele”
Kfetele
O mamă însărcinată și cu doi copii a fost ucisă. Asemănări tulburătoare cu cazul Teodorei Marcu!
RadioImpuls
O tânără de 29 de ani a intrat în comă după ce și-a făcut un tatuaj la o petrecere de burlăcițe: "Starea ei este critică. Inima, rinichii și plămânii cedează". Apelul disperat făcut de prietena ei: "Vă rog. Vă cerem urgent ajutorul"
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ce se întâmplă cu Adam, după prima beție?
Descopera.ro
Mii de angajați Microsoft concediați, în timp ce gigantul investește masiv în Inteligența Artificială