Prima pagină » Știri » Suporterii unguri și cei brașoveni s-au bătut înainte de partida Rulmentul – Debrecen

Suporterii unguri și cei brașoveni s-au bătut înainte de partida Rulmentul – Debrecen

O serie de incidente între suporterii echipelor Rulmentul Brașov și Debrecen au avut loc în apropierea Sălii Sporturilor "Dumitru Popescu Colibași", dar și în tribune, înaintea partidei.

O serie de incidente între suporterii echipelor Rulmentul Brașov și Debrecen au avut loc în apropierea Sălii Sporturilor "Dumitru Popescu Colibași", dar și în tribune, înaintea partidei pe care cele două formații o dispută în manșa secundă a optimilor Cupei Cupelor la handbal feminin.

Cu o oră înainte de meci, grupul de suporteri ai formației Debrecen s-a intersectat în fața unui centru comercial din apropierea sălii cu galeria Rulmentului, din care făceau parte și susținători ai echipei de fotbal FC Brașov. Cele două grupuri s-au luat la bătaie, profitând de lipsa reprezentanților Jandarmeriei din acea zonă. Incidentele au continuat și în incinta Sălii Sporturilor, unde doi suporteri unguri s-au bătut cu mai mulți susținători brașoveni la toaletă. Spiritele s-au calmat după intervenția forțelor de ordine, care i-au evacuat pe fanii turbulenți.

Pentru a preveni escaladarea tensiunilor dintre suporterii celor două echipe, subprefectul Brașovului, Szakal Andras, a decis să suplimenteze forțele de ordine din sală cu brigăzi de jandarmi. Inițial, măsurile de securitate în incinta Sălii Sporturilor urmau să fie asigurate doar de Poliția Comunitară.

Formația Debrecen este încurajată la Brașov de aproape 200 de suporteri. În tribune, aceștia sunt despărțiți de susținătorii formației Rulmentul de un cordon de jandarmi.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Tradiții, obiceiuri și superstiții de Anul Nou: Ce să faci de Revelion și ce să eviți ca să ai noroc tot anul
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Plan malefic și fără milă! Cum a pus mâna pe bani în doar câteva zile, femeia din Sibiu care și-a ucis mama
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Ianuarie 2026: marile sărbători din calendarul ortodox
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Schimbarea critică privind armata lui Putin care ar putea opri războiul din Ucraina. Zelenski: E o premieră
Cancan.ro
Substanțe afrodisiace, descoperite în casa Rodicăi Stănoiu. Ancheta ia o turnură neașteptată
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Duș cu apă rece sau caldă: Care este mai sănătos?