Prima pagină » Știri » Teodorovici, după apariția protestatarilor: Și eu am fost rebel, dar cu respect

Teodorovici, după apariția protestatarilor: Și eu am fost rebel, dar cu respect

Teodorovici, după apariția protestatarilor: Și eu am fost rebel, dar cu respect
Ministrul de Finanțe Eugen Teodorovici a declarat duminică, la Constanța, în fața pensionarilor, că este responsabilitatea lor să își învețe nepoții să ducă mai departe munca începută de ei. Teodorivici a făcut referire și la lipsa de respect a unora, în contextul prezenței unor protestatari.

„Și hotelurile de la mare sunt construite pe munca dumneavoastră. Lumea uită și mai ales tinerii din ziua de azi. Când trec pe lângă dumneavoastră, nu trec cu respectul cuvenit. S-au stricat multe în școala, toti am fost puțini rebeli, și eu am fost rebel în școală, dar cu respect față de colegi și profesori”, a declarat Eugen Teodorovici, în fața pensionarilor, la Constanța.

Declarațiile vin și în contextul în care câteva persoane au scandat „Analfabeta” în momentul în care a ajuns Viorica Dăncilă la întâlnire.

„Există o limită a bunului simț și nu știu dacă o înveți la școală în familie. Trebuie să înveți să faci diferența între bine și rău, de acești oameni are nevoie țara. Este responsabilitatea să le spuneți nepoților, cu blândețte, ce ați făcut și ei să facă pentru țară ce ați făcut dbv. De aceea nu vom pune niciodată veniturile dumneavoastră în raport cu vreun deficit macroeconomic”, a mai spus Teodorovici.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alexei Navalnîi a fost otrăvit. Acuzații grave aduse Rusiei de cinci state europene
Digi24
Militarii NATO, învinși de ucraineni. Un exercițiu a arătat cum o echipă mică de operatori de drone a câștigat în fața aliaților
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Fostă patinatoare, jefuită și ucisă brutal. A fost împușcată în propria mașină, la doar 28 de ani
Mediafax
Stubb: Imperialismul și expansiunea sunt înscrise în ADN-ul lui Putin și al Rusiei
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
România, printre ultimele locuri din lume la adopția de mașini electrice
Descopera.ro
Balcanii și Marile Puteri. Ce se întâmpla aici în anii 1912–1913
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
De ce riscă Ungaria să returneze 10 miliarde de euro către Comisia Europeană?