Prima pagină » Știri » Trei tineri au murit după ce mașina în care erau a intrat într-un copac, apoi a luat foc

Trei tineri au murit după ce mașina în care erau a intrat într-un copac, apoi a luat foc

Trei tineri au murit după ce mașina în care erau a intrat într-un copac, apoi a luat foc
Trei tineri au murit, duminică dimineață, după ce mașina în care se aflau a intrat într-un copac de pe marginea drumului, apoi a luat foc, în județul Constanța, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Trei tineri au murit, duminică dimineață, după ce mașina în care se aflau a intrat într-un copac de pe marginea drumului, apoi a luat foc, în județul Constanța, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit lucrătorilor Serviciului Rutier Constanța, accidentul s-a petrecut în jurul orei 4.00, pe drumul județean 395 care leagă localitățile constănțene Plopeni și Chirnogeni, fiind anunțat de un șofer care a trecut prin zonă și a văzut autoturismul marca BMW, înmatriculat în Bulgaria, în timp ce ardea.

„Din primele cercetări s-a stabilit că autoturimul, care circula dinspre Chirnogeni către Plopeni, pe fondul neadaptării vitezei într-o curbă, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un copac de pe marginea drumului. După impact autoturismul a luat foc”, a precizat șeful SPR Constanța, Ciprian Sobaru.

La fața locului au ajuns pompierii ISU Dobrogea, trupurile celor trei tineri, despre care se crede că ar fi din județul Constanța și ar avea între 19 și 25 de ani, fiind scoase numai după ce un echipaj de descarcerare a tăiat mașina în bucăți.

Corpurile victimelor au fost transportate la morgă pentru necropsie.

„Cercetările continuă pentru identificarea persoanelor și pentru stabilirea cauzelor care au dus la producerea accidentului”, a precizat Ciprian Sobaru.

Tot duminică, un tânăr de 24 de ani și-a pierdut viața într-un alt accident rutier, petrecut pe DJ 223, între Cernavodă și Cochirleni. Șoferul, care conducea cu viteză, a pierdut controlul volanului, iar mașina s-a răsturnat în afara părții carosabile, tânărul murind pe loc.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Nicușor Dan, despre delegația României la Washington: „Prezența noastră clarifică relația bilaterală după dubiile din 2024”
Digi24
Soldații SUA sunt copleșiți de atât de multe date de pe câmpul de luptă, încât e nevoie de inteligența artificială pentru sortare
Cancan.ro
E oficial! Cătălin Măruță a dat LOVITURA. A semnat noul contract, după ce a fost dat afară de Pro TV
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Confesiunile războinicului care conduce un grup de români în prima linie în Ucraina. „Lasă sechele, nu voi mai fi niciodată un civil normal”
Mediafax
„Care activitate? Că aia de judecată, sigur nu”. Șefa Inspecției Judiciare răspunde după ce mai mulți magistrați s-au plâns că nu mai au acces la alte dosare decât cele în care lucrează. Cum au, de fapt, acces procurorii la dosare
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Un aliat al lui Putin amenință puterile europene cu represalii dacă vor confisca nave din „flota fantomă” a Rusiei
Cancan.ro
Tovarășul lui Alex Bodi l-a înfruntat pe 'Măcelarul lui Bebino'. Avem imaginile întâlnirii de gradul 0
Ce se întâmplă doctore
Cum arată și ce face astăzi Ana Paula Arósio? Actrița din „Terra Nostra” e total schimbată. Nimeni nu o mai recunoaște
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Controalele cu radarul pistol scot la iveală mai mult decât depășirea vitezei legale. Ce au găsit polițiștii în trafic
Descopera.ro
Descoperire ȘOC într-o peșteră din România
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Fenomen ciudat în galaxia vecină Andromeda: O stea colapsată nu a mai trecut prin faza de supernovă