Prima pagină » Știri » Ultimul mesaj al lui Adrian Zuckerman în calitate de ambasador al SUA: Îi voi fi veșnic recunoscător lui Trump

Ultimul mesaj al lui Adrian Zuckerman în calitate de ambasador al SUA: Îi voi fi veșnic recunoscător lui Trump

Ultimul mesaj al lui Adrian Zuckerman în calitate de ambasador al SUA: Îi voi fi veșnic recunoscător lui Trump
Adrian Zuckerman, fost ambasador al Statelor Unite în România

„Îi voi fi veșnic recunoscător Președintelui Trump”, a afirmat Adrian Zuckerman în ultimul său mesaj în calitate de ambasador al SUA în România.

„Sunt foarte mândru de ceea ce am realizat împreună”

„Îi voi fi veșnic recunoscător Președintelui Trump pentru că mi-a acordat încrederea de a mă numi reprezentantul său și al poporului american în România. Sunt foarte mândru de ceea ce am realizat împreună, pe atâtea planuri, în puțin mai mult de un an cât am petrecut aici”, a scris, pe Facebook, Adrian Zuckerman.

Ambasadorul a mai afirmat că România este pe drumul cel bun și este sigur că țara noastră va deveni un lider al Europei.

„Am avut parte de binecuvântarea de a cunoaște mii de români din toată țara. Românii sunt oameni calzi, grijulii și muncitori, care își doresc și merită o Românie mai bună. Sunt sigur că România este pe drumul cel bun și că va deveni un lider al Europei”, a mai scris diplomatul.

Adrian Zuckerman a fost decorat de Klaus Iohannis

Ambasadorul Statelor Unite ale Americii în România, Adrian Zuckerman, a primit luni, de la președintele Klaus Iohannis, Ordinul Naţional „Steaua României” în grad de Mare Cruce.

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, săptămâna trecută, decretul pentru decorarea ambasadorului Adrian Zuckerman cu Ordinul Naţional „Steaua României” în grad de Mare Cruce în semn de „înaltă apreciere pentru întreaga activitate desfăşurată pe parcursul mandatului său în România, precum şi pentru implicarea substanţială în dezvoltarea şi aprofundarea Parteneriatului strategic dintre ţara noastră şi Statele Unite ale Americii”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce să mănânci după Revelion: 8 alimente care te ajută să te refaci mai repede (hidratare, energie, stomac liniștit)
Digi24
„În câteva secunde, tavanul era în flăcări”. Mărturiile supraviețuitorilor incendiului din barul elvețian: „Panică totală, lumea urla”
Cancan.ro
A murit de Revelion! Elena Lasconi e devastată. Doliu imens
Prosport.ro
Simona Halep a petrecut Revelionul în a doua ei casă și s-a declarat impresionată! Momente de neuitat pentru „Simo”
Adevarul
Femeile ies mai târziu la pensie din 2026. Legea aduce și noi beneficii pentru vechime mare
Mediafax
Cel puțin 40 de morți și peste 100 de răniți în „coșmarul” de Anul Nou din Elveția. Martor: „În câteva zeci de secunde, tot tavanul era în flăcări. Totul era din lemn”
Click
Impozitul pe casă explodează în 2026. Formula simplă care îți arată exact cât vei plăti
Digi24
Un bastion costisitor la frontiera UE. Ce se va întâmpla cu cea mai mare armată a Europei când războiul contra Rusiei se va încheia
Cancan.ro
O nouă descoperire uluitoare în cazul Rodicăi Stănoiu, după substanțele afrodisiace. Ce obiecte s-au ridicat din locuință
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Ce au observat cercetătorii după ce au reconstituit fața lui Homo erectus?