Prima pagină » Știri » Un alt TIR, cât pe ce să rămână blocat în Pasajul Unirii. Al doilea incident în doar 48 de ore

Un alt TIR, cât pe ce să rămână blocat în Pasajul Unirii. Al doilea incident în doar 48 de ore

Un alt TIR, cât pe ce să rămână blocat în Pasajul Unirii. Al doilea incident în doar 48 de ore

Încă un TIR era cât pe ce să rămână blocat în Pasajul Unirii. E vorba de un camion din Turcia, care a ajuns la mai puțin de 100 de metri de intrarea în tunel.

Un camion venit din Turcia a fost oprit la doar câțiva zeci de metri de intrarea în tunelul deja cunoscut pentru accidentele grave care au avut loc de la redeschiderea circulației.

Norocul șoferului a fost că la fața locului se afla un echipaj de poliție care l-a oprit și l-a pus să se întoarcă din drum deoarece risca să rămână blocat la intrarea în tunel, așa cum s-a întâmplat și cu alte camioane care au depășit înălțimea admisă.

Redeschiderea pasajului a avut loc în septembrie anul trecut, după renovarea acestuia.

Iar de atunci au avut loc mai multe accidente, dintre care unul foarte grav în care o persoană și-a pierdut viața, după ce autocarul în care se afla a izbit din plin limitatorul de înălțime de la întrarea în tunel.

Nu au trecut nici două zile de la ultimul incident

Astfel, n-au trecut nici măcar 48 de ore nu au trecut de la un alt incident, care a avut loc joi, potrivit Digi24.

Atunci, un camion a rămas blocat chiar în mijlocul tunelului din pasajul Unirii.

Șoferul a ignorat echipajul aflat la intrarea în pasaj, dar la jumătatea drumului și-a dat seama că nu poate continua și a rămas blocat.

A fost nevoie de intervenția poliției locale și rutiere pentru a scoate mașina din pasaj fără să fie afectat traficul sau să aibă loc alte incidente.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Horoscop 10 ianuarie 2026: Două zodii primesc ajutor financiar, altele simt o mare ușurare sufletească
Digi24
Culisele cursei globale pentru scăparea lui Maduro: întâlnirea secretă de la Vatican și oferta Rusiei
Cancan.ro
S-a aflat cauza reală a morții lui Gabriel din Buzău. Ce i-a curmat viața, de fapt. Familia se pregătește de înmormântare
Prosport.ro
Un turist cazat pentru a doua oară la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov a surprins personalul: „Încă nu ne vine să credem!”
Adevarul
Generalii Europei avertizează: continentul trebuie să se pregătească pentru război
Mediafax
A fost arestat cel mai periculos chinez din „imperiul mafiei cibernetice”. Avea centre de muncă forțată unde-și derula escrocheriile
Click
Vali Vijelie și impozitul pe cele 30 de apartamente. Cât scoate din buzunar anual pentru locuințele sale
Digi24
Rusia ridică miza și readuce în joc Oreșnik. De ce a aruncat Putin în luptă o armă pe care n-a mai folosit-o din 2024
Cancan.ro
Dorian Popa riscă să meargă la ÎNCHISOARE! Vești proaste pentru influencer la început de 2026
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Alexandra King după divorțul de Ilie Năstase! Actrița americană a fost a doua soție a legendarului tenismen român
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Rusia a folosit din nou o „nucleară” împotriva Ucrainei. Racheta Oreșnik, lansată de pe un vehicul 12×12
Descopera.ro
Un obiect imposibil a fost găsit în spațiu!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Angajații europeni au planuri ambițioase în anul 2026