Prima pagină » Turism » Concediu de coșmar pentru un turist român în Bulgaria. Când a intrat în camera hotelului și a văzut cum arată, a încremenit

Concediu de coșmar pentru un turist român în Bulgaria. Când a intrat în camera hotelului și a văzut cum arată, a încremenit

Concediu de coșmar pentru un turist român în Bulgaria. Când a intrat în camera hotelului și a văzut cum arată, a încremenit

Un turist român tocmai și-a încheiat sejurul din Bulgaria foarte nemulțumit de condițiile de cazare de la hotelul AluaSun Helios Beach. A fost cazat la o cameră de hotel din corpul vechi, nu din cel renovat. Bărbatul a încremenit când a văzut camera hotelului.

Aceasta nu semăna cu imaginile de pe site. Recepția era într-o altă clădire, cea curată și renovată.

„Bună dimineata, am avut un sejur la hotelul AluaSun Helios Beach si am primit o cameră de hotel din corpul vechi, nu din cel renovat, care nu seamănă nici pe departe cu pozele de pe site. În pozele de pe site arată ca recepția este în altă clădire, una renovata și mai curată”.

Turist român, cazat în condiții mizere

Turistul s-a plâns de condițiile teribile ale camerei. Baia era inundată, aparatul de aer condiționat nu funcționa, iar dormitorul era murdar. S-a dus repede la recepție, însă i s-a comunicat că toate celelalte camere erau rezervate. Turistul s-a întrebat cum de are hotelul un scor atât de ridicat pe site-urile de rezervări hoteliere.

„Camera este murdară, are condiții groaznice, baia se inundă aer conditionat nefuncțional,iar cei de la hotel ne-au spus ca și scuză ca e plin corpul din față și nu mai au camere. Mai jos puteți vedea exact care sunt condițiile camerei. Nu inteleg de unde scorul atat de mare pe booking”.

Reacțiile internauților

Turistul a postat fotografiile cu camera de hotel pe grupul de Facebook „Forum Bulgaria”. Majoritatea internauților din secțiunea de comentarii s-au arătat furioși. Alții au făcut haz de necaz pe seama calității serviciilor hoteliere din Bulgaria, comparându-le cu cele din România:

„Măcar la noi te certai cu ei. Acolo stai și înghiți”.

„Piedone, unde e Piedone?”

Alți internauți i-au recomandat turistului să ia legătura cu site-ul de pe care a rezervat camera de hotel.

„Dacă ai făcut rezervarea prin booking, ia legătura cu booking și în maxim 1 oră se va rezolva…”

„Oribil. Iar preturile sunt de hotel de sapte stele. Daca ati facut prin Booking rezervarea, postati pozele si scor 3.”


Autorul recomandă: Cine a furat Pantera Neagră? Bulgaria a renunțat la vânătoarea lui Yeti de la Șumen

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Scandalul dronei de lângă Neptun Deep: Miruță explică haosul și ERORILE de comunicare
Digi24
Marian Godină anunță că a demisionat din Poliția Română: „Mi-a luat mult timp să decid”. Cum își argumentează plecarea
Cancan.ro
Apartament de 19.000 de lei, scos la licitație de ANAF. Prețul a fost redus la jumătate
Prosport.ro
GALERIE FOTO. Cea mai sexy femeie din lume a spus ce o face fericită!
Adevarul
Liderul din UK lăudat de Simion vrea să taie ajutoarele pentru românii din Regat. „Susținătorii AUR nu-și dau seama de adevăratul pericol”
Mediafax
Barbie și Ken s-au ÎNGRĂȘAT în ultimii 30 de ani! Cum s-au schimbat celebrele păpuși odată cu oamenii
Click
Ioana Tufaru, de urgență pe mâinile medicilor. Vedeta a ajuns în sala de operație: „Aveam dureri mari”
Digi24
Iubitul lui Hayden Panettiere, condamnat pentru violenţă domestică, era în apartament în momentul morţii: „Nu a dat semne de emoţie”
Cancan.ro
Ce salariu încasa medicul rezident care și-a luat viața la Spitalul Universitar? Tânărul de 28 de ani trăia o dramă
Ce se întâmplă doctore
Îți mai amintești de Leonard Miron, celebrul prezentator? Cum arată și cu ce se ocupă în prezent. Unde a ajuns să muncească
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Marian Godina a demisionat din Poliție. Care e motivul și ce va face în continuare
Descopera.ro
Obiceiul simplu care îți schimbă viața fără să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Vreau să te dezbrac si să te arunc în zăpadă!
Descopera.ro
Un gândac vechi de 100 de milioane de ani nu seamănă cu niciun alt animal viu sau dispărut