Prima pagină » Actualitate » Forza Rossa, dealerul FERRARI din România, cumpărat de Holand Automotive Group din Canada: „România, potențial bogat și locație strategică”

Forza Rossa, dealerul FERRARI din România, cumpărat de Holand Automotive Group din Canada: „România, potențial bogat și locație strategică”

Cristian Lisandru
Forza Rossa, dealerul FERRARI din România, cumpărat de Holand Automotive Group din Canada: „România, potențial bogat și locație strategică”

Forza Rossa, dealerul Ferrari din România care are un showroom în Otopeni, a fost achiziționat de Holand Automotive Group din Canada. Compania canadiană nu fusese, până acum, prezentă pe piața europeană.

Dealerul Forza Rossa a fost lansat în România în anul 2007, de fostul ministru al Sănătății, Ion Bazac, alături de soția sa, Camelia Bazac. Gad Bitton, p

Mai mult, Gad Bitton a precizată că România are un potențial „bogat” și că reprezintă o locație „strategică”, iar „moștenirea de excelență” a dealerului Forza Rossa va fi dusă mai departe.

Ziua de astăzi (n.red. – 20 ianuarie 2025) marchează un capitol monumental pentru Holand Automotive Group, deoarece facem primul pas pe piața europeană prin achiziția Ferrari din București (n.red. – Forza Rossa).

  • Această piatră de hotar nu este doar o extindere a operațiunilor noastre, ci o dovadă a viziunii noastre de a aduce experiențe de automobile de lux de neegalat clienților exigenți din întreaga lume și a angajamentului nostru față de Ferrari.
  • România, cu potențialul său bogat și locația strategică, prezintă o oportunitate interesantă de creștere și suntem onorați să ducem mai departe moștenirea de excelență a Forza Rossa.

Această realizare este rezultatul nenumăratelor ore de dăruire și colaborare din partea echipei noastre incredibile. Colegilor, partenerilor și clienților noștri — vă mulțumim pentru încredere și sprijin. Suntem încântați de această nouă călătorie și de posibilitățile pe care le oferă”, a precizat Gad Bitton, p.

Odată cu achiziția Forza Rossa, Holand Automotive Group va schimba numele dealerului din România.

Grupul canadian deține și renumitul circuit de curse Circuit Mont-Tremblant din Canada

deține două showroom-uri Ferrari în Canada, unul în Montreal și unul în South Bay.  Totodată, alifornia.

Pe lângă centrele Ferrari, Holand Automotive Group mai deține un showroom Rolls Royce în Quebes, unul Lamborghini în Palm Beach și unul McLaren de asemenea în Quebec.

Grupul canadian deține și renumitul circuit de curse Circuit Mont-Tremblant din Canada, acolo unde sunt organizate evenimente și experiențe exclusive cu automobile sport de lux.


Citește și:

Conflictul global, principala temă a Forumului Economic Mondial. Analist politic prezent la Davos: „Poate accelera trendul către MULTIPOLARITATE”

Un nou scandal de proporții zguduie Biserica Catolică. Raportul șocant care dezvăluie cum zeci de cazuri de ABUZURI au fost ascunse timp de 60 de ani

H.D. Hartmann: „Trump a construit deja PROPAGANDA pentru declanșarea conflictului cu Panama”

MAFIA italiană și firmele-paravan din domeniul petrolier fac din România un „PARADIS” al evaziunii fiscale: „Portițele legislative trebuie închise”

Donald Trump reintroduce CUBA pe lista statelor care sponsorizează terorismul. Decizia anulează, astfel, un ordin executiv dat luna aceasta de Biden

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Declarația premierului Ungariei RĂSTOARĂ totul: ”Nu vom accepta!”
Digi24
Dispozitivul care devine obligatoriu de la 1 iulie 2026 pentru mii de șoferi. Cine este vizat de noile reguli UE și ce amenzi se aplică
Cancan.ro
Scandal monstruos! Andreea Bostănică și Iuliana Beregoi s-au bătut într-un restaurant, în fața tuturor. A fost nevoie de intervenția poliției și ambulanței
Prosport.ro
„Am 2,03 metri înălțime și-mi place să fac dragoste”. Jucătoarea vinde imagini cu ea
Adevarul
Este sau nu momentul să cumperi un apartament? Explicațiile unui analist
Mediafax
News alert! A reapărut după 60 de ani MUSCA ale cărei larve DEVOREAZĂ VICTIMELE DE VII
Click
Aurelian Temișan, petrecere surpriză pentru Monica Davidescu. 20 de ani de căsnicie sărbătoriți alături de peste 260 de invitați. „O lună de zile am mimat relaxarea”
Digi24
Prima reacție a Kremlinului după ce Ucraina a atacat Sankt Petersburg chiar în timpul Forumului la care trebuie să participe și Putin
Cancan.ro
Motivul ULUITOR pentru care Vlad Verdeș și-a ucis tatăl. Ce se află în spatele crimei din Piatra Neamț
Ce se întâmplă doctore
Horoscop chinezesc iunie 2026. Zodiile care atrag ghinionul și trec printr-o perioadă complicată
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dube de marfă care accelerează ca mașinile sport. VAN-uri și microbuze cu sute de cai putere și performanțe surprinzătoare
Descopera.ro
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Descopera.ro
Mii de scanări cerebrale dezvăluie o consecință îngrijorătoare a muncii în ture de noapte