Prima pagină » Social » Un turist a fost scos cu forța din APĂ și încătușat de jandarmi, în stațiunea Venus. Acesta a primit o amendă de 2.500 de lei

Un turist a fost scos cu forța din APĂ și încătușat de jandarmi, în stațiunea Venus. Acesta a primit o amendă de 2.500 de lei

Oana Zvobodă
Un turist a fost scos cu forța din APĂ și încătușat de jandarmi, în stațiunea Venus. Acesta a primit o amendă de 2.500 de lei
FOTO - Arhivă

Un turist a fost scos cu forța din apă și încătușat de jandarmi, în stațiunea Venus. Bărbatul a refuzat să iasă din apă, deși era arborat steagul roșu. Acesta a primit și o amendă de 2.500 de lei.

Incidentul a avut loc pe o plajă din stațiunea Venus. Acolo era arborat steaul roșu. Salvamarii au cerut ajutorul jandarmilor pentru că un turist a refuzat să iasă din apă. Oamenii legii au fost nevoiți să îl încătușeze, după ce bărbatul a devenit recalcitrant. În același timp, el a refuzat să se legitimeze.

Turistul a fost amendat cu 2.500 de lei, 1.000 de lei pentru că a ignorat steagul roșu și 1.500 de lei pentru că fost agresiv și a refuzat să se legitimeze.

Steagul roșu este arborat în Costinești, în Neptun, în Olimp, în Venus, Cap Aurora, Saturn și Mangalia.

Alertă ANM: cod galben de instabilitate atmosferică

A fost emis un cod galben de instabilitate atmosferică, pentru ziua în curs, valabil în intervalul 12:00 – 21:00. Zone afectate sunt următoarele: nordul Crișanei, Maramureș, Transilvania, Oltenia, Moldova, Muntenia și Dobrogea.

„În nordul Crișanei, Maramureș, Transilvania, Oltenia, Moldova, Muntenia și Dobrogea vor fi perioade cu instabilitate atmosferică ce se va manifesta prin averse torențiale, descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelii (rafale de 50…70 km/h, iar în regiunile sudice, temporar peste 80 km/h) și pe arii restrânse grindină de mici și posibil medii dimensiuni (1 – 3 cm). În intervale scurte de timp și prin acumulare, cantitățile de apă vor fi de 20…30 l/mp și izolat de peste 40…50 l/mp”, transmite ANM.

RECOMANDAREA AUTORULUI:

Pericolul „tăcut” la muncă și acasă. Cazuri alarmante de hărțuire și violență domestică. Jura (CNCD): „O femeie este omorâtă săptămânal în România”

Au început să vină primele facturi la energie electrică, după scumpiri. Românii au de plătit DUBLU

Microbuze electrice la 250.000 de euro bucata și la Buzău. De data asta, pentru transport public. Primarul Toma se laudă cu isprava sa

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Donald Trump anunță posibilitatea unui acord cu Iranul: ”Dacă nu, arunc totul în aer și le iau petrolul”
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Mihaela Rădulescu, destăinuiri dureroase la 8 luni de la moartea lui Felix Baumgartner: „Nicio femeie n-ar trebui să fie doar femeia cuiva”
Mediafax
Prognoza ANM: temperaturile scad în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am condus în România noile Dacia Duster și Bigster cu tracțiune integrală și transmisie automată
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Cum ne ajută citricele să ne reglăm emoțiile?