Prima pagină » Actualitate » Orașele din România în care NINGE începând de joi, potrivit meteorologilor Accuweather

Orașele din România în care NINGE începând de joi, potrivit meteorologilor Accuweather

Orașele din România în care NINGE începând de joi, potrivit meteorologilor Accuweather

Meteorologii Accuweather au actualizat prognoza și anunță că, începând de joi, 25 septembrie, apar ninsorile în România. Iată care sunt primele orașe în care va ninge chiar de săptămâna aceasta.

Potrivit celei mai recente actualizări meteo publicate de Accuweather, urmează o perioadă cu temperaturi mai scăzute.

În ce orașe va ninge

Toamna își intră în drepturi, după ce primele trei săptămâni din septembrie am avut o vreme plăcută, cu mult Soare și precipitații reduse.

Însă, cât de curând, lucrurile se schimbă, după cum arată datele culese de Accuweather. Iar în unele orașe din țară chiar va începe să ningă, indică prognoza meteo.

Joi și vineri, 26 septembrie, în orașele aflate la mare altitudine vor cădea câțiva fulgi de zăpadă, indică sursa citată.

După cum se poate vedea și din poza de mai jos, inclusiv săptămâna viitoare, pe 30 septembrie, va ninge la Predeal, când pe timpul nopții vor fi 3 grade Celsius, iar ziua, nu mai mult de 9.

Accuweather are o istorie de 62 de ani

Accuweather este un site specializat în prognoze meteo și care oferă informații cu privire la starea vremii pe întreg cuprinsul Pământului.

AccuWeather Inc. este o companie media americană din sectorul privat care furnizează servicii comerciale de prognoză meteo în întreaga lume.

Accuweather a fost fondată în 1962 de Joel N. Myers, pe atunci un student absolvent al Universității de Stat din Pennsylvania, care lucra la un master în meteorologie. Primul său client a fost o companie de gaze din Pennsylvania. În timp ce își conducea compania, Myers a lucrat și ca membru al facultății de meteorologie din Penn State. Compania a adoptat numele „Accuweather” în 1971.

Accuweather are sediul în Ferguson Township, chiar în afara State College, Pennsylvania, cu birouri la 80 Pine Street din districtul financiar din Manhattan, pe lângă Wichita, Kansas și Oklahoma City, Oklahoma. La nivel internațional, Accuweather are birouri în Montreal, Tokyo, Beijing, Seul și Mumbai.

RECOMANDAREA AUTORULUI:

Meteorologii EaseWeather, prima prognoză pentru toamna anului 2025, în România. Ninge sau nu în București?

Căldură în ultimele zile de septembrie, temperaturi peste media perioadei din calendar. Unde va fi cel mai cald

Meteorologii Accuweather au modificat prognoza pentru octombrie 2025. Când vin ploile în București

Recomandarea video

Mediafax
Viktor Orban numește care este adevărata amenințare pentru Ungaria: „O sursă de pericol iminent”
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Fostă patinatoare, jefuită și ucisă brutal. A fost împușcată în propria mașină, la doar 28 de ani
Mediafax
Prințul William îl voia pe Andrew alungat din familia regală „înainte ca situația să se agraveze”, după interviul despre relația acestuia cu Epstein
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
România, printre ultimele locuri din lume la adopția de mașini electrice
Descopera.ro
Balcanii și Marile Puteri. Ce se întâmpla aici în anii 1912–1913
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Cum s-a transformat un deșert din nord-vestul Chinei într-un uriaș rezervor natural de carbon?