Prima pagină » Actualitate » „Bijuteria” de jucător din lotul FCSB pe care antrenorii o ignoră. „E un talent extraordinar”

„Bijuteria” de jucător din lotul FCSB pe care antrenorii o ignoră. „E un talent extraordinar”

„Bijuteria” de jucător din lotul FCSB pe care antrenorii o ignoră. „E un talent extraordinar”
„Bijuteria” de jucător din lotul FCSB pe care antrenorii o ignoră / Sursa FOTO: prosport.ro

Considerat unul dintre cei mai percutanți jucători români ai anilor ’90, Marian Savu a vorbit la emisiunea „Poveștile Sport.ro” despre ce se întâmplă cu FCSB în acest sezon. Printre altele, el a analizat și situația unuia dintre cei mai talentați fotbaliști din lotul „roș-albaștrilor”, „o bijueterie de jucător”.

Este vorba de Octavian Popescu, iar Marian Savu se arată dezamăgit că FCSB nu îi oferă șansa de a progresa.

Savu: „Rămâne un semn de întrebare”

„De la FCSB îmi place Octavian Popescu. Rămâne un semn de întrebare. Nu știu de ce copilul ăsta a regresat. Ceva se întâmplă cu el. Pentru mine e un talent extraordinar. Nu înțeleg de ce FCSB are un o asemenea «bijuterie» de jucător și nu îl forțează ca să-l poată duce la un alt nivel, să-l vândă și să ia bani mulți.

Nu știu dacă-s antrenorii sau… Nu-i dă nimeni continuitate. El joacă un meci bine, al doilea, când nu mai joacă bine, îl scoți… Ce e asta!? Îmi place de el, ce calități are. Zi-mi un jucător din Liga 1 care mai are calitățile lui!? Nu mai sunt jucători în Liga 1 care să aibă calitățile lui”, a declarat Marian Savu la emisiunea „Poveștile Sport.ro”.

„George” Popescu a lipsit între iunie 2024 și iulie 2025 din cauza unor probleme medicale, iar revenirea sa în ritm a fost dificilă. Pentru că nu a mai arătat același randament, Gigi Becali l-a scos din echipă, trecându-l pe banca de rezerve.

„Nu știu ce-i cu el, nu știu, ceva se întâmplă. Ceva este, dar nu știm. La 18 ani depindea echipa de el. La 22, nu mai e ce a fost la 18. Se întâmplă ceva. Jocuri de noroc nu joacă. Alcool nu bea. Singurul lucru care mai rămâne e anturajul. E posibil. Că anturajul te ține noaptea, te duce…”, a comentat Gigi Becali despre situația fostului său jucător favorit.

Marian Savu a fost golgheterul Ligii 1 în sezonul 1999-2000, marcând 20 de goluri pentru FC Național.

RECOMANDAREA AUTORULUI:

Derby-ul FCSB – Dinamo, mutat din cauza alegerilor pentru Primăria Capitalei? LPF a decis ce va face

FCSB – Bologna se joacă joi, în Europa League! Gigi Becali a stabilit, deja, primul „11”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Manchester City câștigă Cupa Angliei în fața celor de la Chelsea
Digi24
Așteptări mari, rezultate dezamăgitoare. Summitul cu Xi îl readuce pe Trump la realitate: China nu a cedat în problemele importante
Cancan.ro
Grindina a făcut prăpăd în România. Ciclonul a lovit o mare parte din țară
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în Italia. Șoferul a înjunghiat un trecător care a încercat să-l oprească
Mediafax
NATO va presa companiile europene de armament să crească investițiile
Click
Horoscop 17 mai. Leii sunt în centrul atenției, Scorpionii au de luat decizii importante
Digi24
Omul pe care Putin îl vrea mort și care ar putea obține pacea în Ucraina: „Am avut de-a face cu ei mulți ani, știu cum să le vorbesc”
Cancan.ro
Cât durează finala Eurovision 2026. Ora la care se va termina spectacolul de la Viena
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum. Fanii sunt îngrijorați: „E bolnavă?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Turcii și românii lucrează la o dronă terestră pentru armată: FOTO și primele detalii despre proiect
Descopera.ro
Vera West, femeia care a creat unul dintre cele mai recunoscute costume din istoria filmului horror
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
Cum au ajuns stele din altă galaxie să fie descoperite în Calea Lactee?