Prima pagină » Actualitate » Opt ore se așteaptă pentru a vizita Catedrala Națională. Recomandarea autorităților

Opt ore se așteaptă pentru a vizita Catedrala Națională. Recomandarea autorităților

Opt ore se așteaptă pentru a vizita Catedrala Națională. Recomandarea autorităților
sursa foto Gandul

Credincoșii care vor viziteze Catedrala Națională au de așteptat azi chiar și 8 ore. Autoritățile le recomandă vizitatorilor respecte indicaţiile și regulile organizatorilor.

Potrivit autorităților, în acest moment, rândul format de persoanele care așteaptă viziteze catedrala se termină în Piața Constituției. Organizatorul și forțele de ordine estimează faptul timpul de așteptare este între 6 și 8 ore.

În acest context, jandarmii sunt dispuși în toată zona de desfășurare a evenimentului, ca să fluidizeze grupurile de participanți și pentru a oferi îndrumări.

sursa foto: Gandul

sursa foto: Gandul

Pe acestă cale, recomandăm celor prezenți manifeste răbdare, adopte un comportament civilizat și respecte indicaţiile jandarmilor și regulile impuse de organizator”.

Autorul recomandă:

Istoria CATEDRALEI Mântuirii Neamului, de la îndemnul lui Mihai Eminescu la sfințirea lăcașului din 2025

Ce mesaje au transmis Sorin Grindeanu și Marcel Ciolacu după slujba de la Catedrala Națională. Actualul și fostul șef al PSD au venit separat

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul șef ANPC a luat „țeapă” cu biletul la concertul Metallica
Digi24
Traian Băsescu: „Ce avem acum e rezultatul organizării ticăloase a alegerilor. N-au dat nicio şansă românilor să înţeleagă ce votează”
Cancan.ro
Cabral a spus ADEVĂRUL după anunțul divorțului de Andreea!
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
Cea mai nefericită combinație pentru România: recesiune plus inflație de 10,7%. Cine a băgat țara în criză
Mediafax
Traian Băsescu crede că Bolojan va candida la Președinția României
Click
Locurile spectaculoase din România care au scăpat de aglomerație. Care sunt destinațiile oferă peisaje impresionante, liniște și experiențe autentice
Digi24
Eroul lui Alex. Mărturia lui Mihail Soare, salvatorul care l-a zărit pe copil cu coada ochiului, din elicopter: Nici nu putea să plângă
Cancan.ro
Pe ce dată s-au despărțit Cabral și Andreea Ibacka, de fapt! Lumea habar nu avea
Ce se întâmplă doctore
Cabral și Andreea Ibacka divorțează. Prima reacție a prezentatorului de la PRO TV
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Astra Arad va produce vagoane de tren cu destinație specială pentru NATO. La ce vor fi folosite
Descopera.ro
Ce s-ar întâmpla dacă rotația Pământului s-ar schimba?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Vreau să fac schimbul de ulei. Mecanicul: - Ce maşină e?
Descopera.ro
Test de cultură generală. Cine a fost primul matematician din istorie?