Prima pagină » Actualitate » Dovezile tulburătoare care pot complica ANCHETA în cazul crimei de la Timișoara. Mirel ar fi premeditat măcelul din dormitor

Dovezile tulburătoare care pot complica ANCHETA în cazul crimei de la Timișoara. Mirel ar fi premeditat măcelul din dormitor

Dovezile tulburătoare care pot complica ANCHETA în cazul crimei de la Timișoara. Mirel ar fi premeditat măcelul din dormitor

Criminaliștii care au făcut cercetarea la fața locului în cazul crimei oribile de la Timișoara, unde o studentă la medicină în vârstă de numai 21 de ani a fost ucisă cu bestialitate de presupusul ei iubit, au descoperit un element care lasă de înțeles că fapta ar fi fost premeditată. Tânărul, student la rândul lui, ar fi folosit mănuși de latex.

Prietenă cu sora criminalului, Andreea Mihaela Morega obișnuia să frecventeze apartamentul din Timișoara al acesteia. De aceea, vineri, când a fost descoperit cadavrul victimei, prietena acesteia a crezut că doarme, cu toate că i s-a părut suspect faptul că, la ușa dormitorului, clanța era ruptă. Pentru că a bătut la ușă, iar aceasta nu a răspuns, tânăra i-a dat telefon, însă aparatul era închis. Ca urmare, ajutată de o verișoară, a deblocat ușa cu un desfăcător pentru sticle.

Andreea era întinsă pe pat, cu fața în sus, motiv pentru care, într-o primă fază, cele două fete chiar au crezut că doarme. Abia după câteva minute, cele două au observat că ceva nu este în regulă, iar când s-au apropiat de ea au constatat că este plină de sânge.

Potrivit referatului cu propunere de arestate preventivă întocmit de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Timiș, polițiștii criminaliști care au făcut cercetarea la fața locului au descoperit, într-un rucsac abandonat în grabă, lângă o cutie cu dezinfectant, două cuțite, unul cu lama de 13 centimetri și unul mai mic, lung de 9 centimetri, două perechi de mănuși din latex pline de sânge și un șervețel murdar de sânge, la rândul lui.

Ucigașul a rupt cuțitul în trupul victimei

În plus, procurorii au consemnat în documentul citat că mânerul cuțitului mai scurt, care era din material plastic, era rupt. Audiat de anchetatori, Mirel Liviu Dragomir, care este principalul suspect, a recunoscut că mânerul s-a rupt în timp ce-și înjunghia victima în mod repetat, motiv pentru care l-a abandonat și a continuat s-o taie cu celălalt cuțit, care avea mânerul din lemn.

Acesta a mărturisit că avea o relație de iubire cu victima, iar crima s-a produs pe fondul geloziei, însă martorii audiați de procurori au menționat că Andreea era doar prietenă cu sora ucigașului și nu avea niciun fel de relație amoroasă cu fratele ei, însă că băiatul ar fi dezvoltat o obsesie bolnăvicioasă.

CITIȚI ȘI:

Rudele fostei ”Miss Boboc” UCISE la Timișoara, despre tânărul suspectat că a omorât-o: Nu credem că era iubitul ei. Era o fată foarte cuminte

El este Mirel, studentul la Medicină și Teologie care și-ar fi UCIS iubita, din gelozie / Andreea avea doar 21 de ani și visa să devină medic

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
(DOCUMENTE) Autoritățile române au clasificat la regim „secret” cererea administrației SUA pentru București. Cum votează Parlamentul, ce alte solicitări a mai primit de la Nicușor Dan
Digi24
O grenadă a fost găsită în corpul unui soldat decedat returnat de Rusia în Cernăuți
Cancan.ro
Rivalul din fotbal al lui Gigi Becali, LOVIT pe toate planurile! S-au evaporat averea și EX-amanta devenită soție
Prosport.ro
FOTO. Adriana Petrescu e prinsă în Dubai. Ea duce o viață separat de soțul ei, Dan Petrescu: „Am vrut să-i asigur pe toți că sunt în siguranță”
Adevarul
România, soluția de „back-up” a Americii. De ce experții consideră vitală dislocarea forțelor SUA pe Flancul Estic
Mediafax
Nicușor Dan, după ședința CSAT: Statul pregătește scenarii de reacție la creșterea prețului petrolului
Click
Pe 12 martie 2026, trei zodii atrag prosperitatea financiară în timpul lui Mercur retrograd. Taurii primesc recompense neașteptate
Digi24
Primul război AI. Iranul, folosit de SUA și Israel ca teren de testare pentru tehnologia autonomă: „Un eșec catastrofal”
Cancan.ro
Livia Anton a murit în timp ce își aștepta băiețelul să iasă de la grădiniță. Avea doar 29 de ani
Ce se întâmplă doctore
Îl mai recunoști? A prezentat cea mai îndrăgită emisiune a anilor 2000. Foarte puțini sunt cei care și-au dat seama cine e
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Secretul pieselor auto originale. Ce trebuie să știe șoferii și posesorii de mașini
Descopera.ro
Scutul natural al Pământului este sub asalt! Cine este de vină?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La farmacie: - Aveți medicamente anti-potență? -La ce vă trebuie?
Descopera.ro
Războiul din Iran lovește puternic în prețul biletelor de avion