Prima pagină » Actualitate » EXCLUSIV | Decizie de ultimă oră luată de Florin Salam în legătură cu dosarul deschis pe numele lui Costeluș din Clejani. Interlopul intenționa să se filmeze în timp ce o viola pe fiica artistului

EXCLUSIV | Decizie de ultimă oră luată de Florin Salam în legătură cu dosarul deschis pe numele lui Costeluș din Clejani. Interlopul intenționa să se filmeze în timp ce o viola pe fiica artistului

EXCLUSIV | Decizie de ultimă oră luată de Florin Salam în legătură cu dosarul deschis pe numele lui Costeluș din Clejani. Interlopul intenționa să se filmeze în timp ce o viola pe fiica artistului

Cunoscutul interpret de muzică de petrecere Florin Salam ar fi hotărât soarta fostului deținut care l-a amenințat, public, cu moartea și i-a spus că îi va prinde fiica și va transmite în direct, pe Facebook, în timp ce o violează. Cântărețul a cerut imediat ajutor din partea Poliției, dar, ulterior, o decizie a acestuia a făcut ca ancheta să-și schimbe direcția.

Manelistul Florin Salam a mers, cu o săptămână în urmă, la sediul Secției 2 Poliție din București, unde a depus o plângere pe numele unui fost deținut care l-a amenințat prin intermediul platformei TikTok. Pe numele său adevărat Florin Stoian, artistul a intrat în panică după ce bărbatul cunoscut pe site-urile de socializare drept Costeluș din Clejani i-a transmis o serie de amenințări.

Scandalul a izbucnit după ce fostul deținut a avut un conflict, tot în mediul virtual, cu Betty, fiica lui Florin Salam. Ulterior, bărbatul din Clejani s-a filmat împreună cu mai multe persoane, în timp ce îl înjura și îl amenința pe cântăreț.

Printre altele, acesta i-a transmis că îl omoară în bătaie, dar și că îi va viola fiica și va transmite agresiunea sexuală, în direct, pe internet.

Dosarul ar putea fi clasat

Inițial, Florin Salam i-a răspuns lui Costeluș, tot printr-o postare pe TikTok, în care i-a spus că „îl ia de urechi” și că poate și el să-l înjure, dar dacă o va face, va fi „cu talent”.

Reacția cântărețului l-a înfuriat și mai tare pe Costeluș din Clejani, care s-a filmat cu telefonul în timp ce voia să dea impresia că are un acces de furie. În acest context, a strigat că se urcă în mașină și îl calcă pe artist.

Până la urmă, în 20 decembrie, Florin Salam a mers la Secția 2 Poliție din București și a depus o plângere pentru amenințare. Surse apropiate anchetei au declarat, pentru Gândul, că acesta a venit singur, fără avocat și fără fiica lui, care făcea, la rândul ei, obiectul amenințărilor.

Ulterior, interlopul a șters toate postările și s-a scuzat față de manelist. Acesta a explicat că amenințările ar fi făcut parte din strategia lui de promovare a conținutului dar și că „ar fi fost pus de cineva să-l ducă șa disperare pe Florin Salam”, însă că „nu vrea să dea nume”.

Polițiștii ar fi încercat s-o contacteze pe Betty Salam, pentru a o chema la audieri, însă aceasta ar fi evitat, permanent, să vină în fața anchetatorilor.

Sursele citate au precizat, pentru Gândul, că artistul a lăsat, la rândul lui, de înțeles că nu mai este interesat de soluționarea dosarului, însă nu a făcut, până acum, o notificare scrisă în care să menționeze că renunță la plângere.

Potrivit anchetatorilor, dacă timp de 90 de zile, Florin Salam și fiica lui nu fac niciun demers, dosarul va primi soluție de clasare.

Recomandarea video

Mediafax
Alegeri Ungaria. Maghiarii merg astăzi la urne într-un scrutin care i-ar putea pune capăt lui Viktor Orbán după 16 ani de putere
Digi24
Biroul 1440 și noul „Starlink rusesc”: De ce nu a reușit Putin să găsească o alternativă la sistemul de sateliți al lui Elon Musk
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Prosport.ro
Chipul lui Mircea Lucescu, desfigurat pe tabela de la Arena Națională la FCSB - Oțelul. Rușine pentru primăria lui Ciucu
Adevarul
Câștigă sau pierd SUA în Iran? Argumentele consilierului lui George W. Bush: „Se inventează linii imaginare”
Mediafax
Experiment. Pe o stradă din San Francisco a fost deschis primul magazin condus de inteligența artificială
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
VIDEO Mojtaba Khamenei, desfigurat în război, este încă sub tratament pentru rănile grave suferite, afirmă surse din cercul său
Cancan.ro
Cu ce se ocupă Marilu și Matei, nepoții lui Mircea Lucescu? Ce meserii onorabile au
Ce se întâmplă doctore
Rita Mureșan, complet schimbată după perioadele dificile prin care a trecut. Cum arată vedeta în prezent
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Poți cumpăra una din mașinile din colecția CEO-ului Ford. Cât costă un DeTomaso Pantera din 1972?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
De ce unii oameni dispar fără explicații (ghosting explicat științific)