Prima pagină » Actualitate » Un turist și-a luat concediu all-inclusive într-un hotel 4* din Mamaia. Ce a primit să mănânce la micul-dejun, la prânz și la cină

Un turist și-a luat concediu all-inclusive într-un hotel 4* din Mamaia. Ce a primit să mănânce la micul-dejun, la prânz și la cină

Un turist și-a luat concediu all-inclusive într-un hotel 4* din Mamaia. Ce a primit să mănânce la micul-dejun, la prânz și la cină

Un turist și-a luat concediu all-inclusive într-un hotel 4* din Mamaia. Ce a primit să mănânce la micul-dejun, la prânz și la cină: „Dezamăgire totală!”

Un turist și-a luat concediu all-inclusive într-un hotel 4* din Mamaia

Turistul este dezamăgit total de experiența unui hotel din Mamaia. Potrivit acestuia, parcarea are o capacitate de 20-30 de locuri pentru 140 de camere și a trebuit să parcheze pe bulevard și să plătească acolo.

Cea mai ieftină cameră costă 1.700 de lei, dar nu se justifică prețul.

„Hotelul este vechi, dar se face curățenie.

Plaja este mare, cu spațiu mult între șezlonguri, dar nisipul e plin de scoici sparte, foarte dificil să mergi desculț. În mare, nu se intră. E foarte adâncă apa.

Piscinele sunt curate.

Mâncarea este dezamăgitoare pentru cât am plătit. Dimineața, în afara de omlete, ochiuri, crenvurști și cârnați, câteva legume, nu prea mai găsești mare lucru. Mai pun niște cartofi prăjiți și pizza rămase din ziua precedentă. Produsele de patiserie sunt vechi (checul și brioșele), iar croissantele, de cele mai multe ori sunt coapte insuficient.

„Ziua Cârtiței” la all-inclusive

Prânzul și cina, se repetă continuu. Nu credeam că am să spun asta, dar într-o săptămână ți se ia să mănânci fix același lucru. Fetiței i-am dat o săptămână numai paste. Se folosesc foarte multe produse congelate ( aripioare, pulpe crispy, pui strips sau mai știu eu cum se numesc). De la un hotel de 4 stele, aveam pretenția să găsesc mai multă mâncare gătită și mai puțin ceva de genul fast food.

Gustările de la 11 și 17 sunt ceva. ..la 11 întotdeauna niste sărățele spirala cu susan, tari și fără gust + câteva fructe, iar la gustarea de la 17 se da mereu pui și pește prăjit cu sosuri și uneori bucăți de pizza. Tot ceva fast food. Nu am văzut să se dea vreodată vreo gogoașă, clătită, vafă sau altceva mai gustos.

De asemenea, prăjiturile de la prânz și cină, au fost întotdeauna identice și de cea mai joasă calitate.

Activitățile pentru copii sunt interesante și mi-a plăcut că întotdeauna s-a respectat programul. Știai că la ora x începe y activitate.

Sunt multe de spus, însă esențialul cam asta este. Este evident că nu ne mai întoarcem aici și asta a fost și impresia multor familii cu care am mai interacționat.”, a scris turistul, pe forumul „Am fost în VACANȚĂ”.

Sursa foto: Facebook

Citește și:

Cât a ajuns să coste închirierea unui șezlong în stațiunea Mamaia, la mijlocul sezonului estival. Cât costă o simplă sticlă de apă în restaurant

Cu cât se vinde o shaorma, acum, în iulie 2025. „Sper să se plafoneze preţul”

Ce a primit un turist care a comandat „meniul zilei” la 25 de lei, într-un local din stațiunea Neptun

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O japoneză s-a „căsătorit” cu un personaj AI creat cu ChatGPT
Digi24
Vladimir Putin a fost scos din sărite de întrebările unui jurnalist de la BBC: „Ce prostie”
Cancan.ro
EXCLUSIV | Imagini SFÂȘIETOARE la mormântul Ștefaniei Szabo, în prag de Crăciun. Omagiul care îți rupe sufletul
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Astrolog, la Interviurile Adevărul: 2026 ar putea aduce schimbări de Guvern în România. „Va fi un an al revoltelor. Se cere vărsare de sânge”
Mediafax
Temperaturi mai scăzute și precipitații ușor excedentare în mai multe regiuni ale țării în următoarele patru săptămâni
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Reacția Turciei după ce forțele sale aeriene au doborât o dronă care a încălcat spațiul aerian
Cancan.ro
De ce ar fi murit mama Mihaelei Rădulescu, de fapt. Văduva lui Felix Baumgartner, primul mesaj oficial: 'Nu a fost bolnavă'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Prima întâlnire cu extratereștrii! Un astronom dezvăluie totul
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Cum au ajuns câteva monede americane să valoreze 17 milioane de dolari?