Prima pagină » Actualitate » Viorel Cataramă, despre Nicușor Dan: „Ăsta a fost omul ales de sistem, ăsta a fost votat de români, cu el defilăm”

Viorel Cataramă, despre Nicușor Dan: „Ăsta a fost omul ales de sistem, ăsta a fost votat de români, cu el defilăm”

Invitat în emisiunea „Ai aflat! Cu Ionuț Cristache”, liberalul Viorel Cataramă a afirmat că Nicușor Dan este un „om ales de sistem” care „își vede de treabă liniștit” în calitate de „exponent al progresismului”. 

„Ăsta a fost omul ales de sistem, ăsta a fost votat de români, cu el defilăm”, a spus Viorel Cataramă atunci când a fost întrebat de realizatorul emisiunii „Ai aflat! Cu Ionuț Cristache”, de la Gândul, despre ce crede cu privire la actualul președinte al României.

„Ăsta a fost omul ales de sistem, ăsta a fost votat de români, cu el defilăm. E simplu. Spre deosebire de Băsescu, care avea idei și era ranchiunos și așa mai departe răzbunător, el își vede de treabă liniștit și iar spre deosebire de Klaus Iohannis, el este un exponent, un exponent al progresismului, pus acolo(..)’. 

Cataramă a mai adăugat că partidul creat de Nicușor Dan, USR, este acela din care își revendică sprijinul actualul președinte.

„El a creat un partid progresist, a rămas progresiv și se sprijină pe forțele progresiste. Da, și n-o să iasă. Dacă se schimbă și din Franța, în Marea Britanie și în Germania, fiind conservatori, atunci sigur că putem să ne gândim la o schimbare de opinie a domnului Nicușor Dan. Da, până atunci.”

Urmărește emisiunea AICI!

RECOMANDAREA AUTORULUI:

Viorel Cataramă prevestește dispariția PSD și PNL: „Cum poate un partid numit PSD să guverneze împreună cu USR?”

🚨 Viorel Cataramă – CERE STATUL ROMÂN TAXĂ DE PROTECȚIE? | „Ai aflat? Cu Ionuț Cristache”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Atac cu bombă în Monaco, orașul bogaților. Un oligarh ar fi fost ținta atacului
Digi24
Câte minute rezistă rușii pe linia frontului: „Situația este de așa natură încât în toamnă va fi fie pace, fie mobilizare”
Cancan.ro
S-a aflat! Cine e bărbatul MORT în atentatul din Monaco. Panică totală în Principat, după atacul cu bombă
Prosport.ro
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
Adevarul
Sesizare penală după controlul la complexul Cosmopolis: Ministrul Mediului reclamă un „atentat la sănătatea publică”
Mediafax
Mulți șoferi fac asta pe caniculă fără să știe că pot fi AMENDAȚI
Click
Secretele lui Djokovic la 39 de ani: dieta și rutina zilnică a marelui campion. La ce a renunțat sportivul care caută un nou titlu la Wimbledon
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
Cum a reușit Matei să copieze la Bacalaureat: 'Nici Einstein nu putea să vină cu asta'
Ce se întâmplă doctore
Intervenția estetică la care Gina Pistol a apelat din nou! E total schimbată: „Nu trebuie să fim toate la fel”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Chery Tiggo 9: SUV-ul chinezesc care vine cu ambiții mari în România
Descopera.ro
Care este orașul din lume cu cei mai mulți oameni?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Nu ratezi nicio fustă, Bulă! Niciuna!
Descopera.ro
Cremele de protecție solară sunt esențiale, însă unele pot fi neconforme