Prima pagină » Magazin » Mimi Nicolae, finalista de la MasterChef: „Mi-ar fi plăcut să-i văd în finală pe Sissoko și pe Simona”

Mimi Nicolae, finalista de la MasterChef: „Mi-ar fi plăcut să-i văd în finală pe Sissoko și pe Simona”

Mimi Nicolae este concurenta care a pierdut la mustață titlul de MasterChef în favoarea lui Petru Buiuca la show-ul culinar de talente, difuzat de ProTV. Miercuri seară, la câteva minute după ce a fost anunțat numele primului câștigător al titlului de MasterChef România, Mimi Nicolae a declarat în exclusivitate pentru gândul că i-ar fi plăcut să vadă o finală cu Sidia Sissoko și cu Simona Pâslaru: „Mi-ar fi plăcut Sissoko și Simona”, a spus finalista pentru gândul.

A recunoscut că nu a crezut vreodată că va ajunge în finala competiției, dar știe și care i-au fost atuurile: „Curajul de a încerca ceva nou, diferit… și mă bucur că am făcut-o”, mărturisește aceasta. Spune că show-ul transmis de Pro TV i-a schimbat viața și că dorește să ajungă într-o bucătărie profesionistă : „Mă bucur de oamenii pe care i-am cunoscut, am foarte mulți prieteni pe Facebook și mă gândesc să ajung într-o bucătărie profesionistă”.

Povestește că i-a fost foarte greu să revadă emisiunile: „Retrăiesc fiecare moment, nu poți să te detașezi și recunosc că încă îmi dau lacrimile”, a mai spus concurenta plasată pe locul 2 într-un show la care au participat inițial 2.000 de concurenți. (D.M.)

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Psihologii sunt de acord că persoanele cărora nu le place să vorbească dimineața au aceste caracteristici
Digi24
România a pierdut procesul cu compania farmaceutică Pfizer și este obligată să plătească 600 de milioane de euro
Cancan.ro
Jojo și fostul soț au dezgropat securea războiului! Urmează un interogatoriu în instanță, tensiunea a ajuns la cote maxime
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
Discursul lui Trump despre războiul din Iran crește prețul petrolului: „Îi vom duce înapoi în epoca de piatră”. Niciun cuvânt despre NATO
Mediafax
Consumul de gaze din această iarnă a fost cu 4% mai mare decât media ultimilor trei ani. Cât a rămas în depozite la finalul sezonului de extracție – Datele oficiale ale Transgaz
Click
Cum prepară Anna Lesko rulada de post cu ciuperci, legume și verdeață. Secretul vedetei pentru un preparat de excepție
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
Meteorologii, în alertă: Un val uriaș de praf african a intrat în Europa. Când ajunge în România ⬇️
Ce se întâmplă doctore
Imagini uitate cu Ramona Olaru în tinerețe, când nu era celebră! Nimeni nu a mai recunoscut-o în aceste fotografii
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Carburanții, ieftiniți agresiv. Motorina a ajuns la sub 10 lei/litru
Descopera.ro
Chiar și bărbații au un „punct G” despre care puțini știu
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
SOS – 3 puncte, 3 linii, 3 puncte. În urmă cu 154 de ani a murit inventatorul codului Morse