Prima pagină » Știri politice » Adrian Câciu: 150 MILIOANE EURO disponibile pentru digitalizarea IMM-urilor începând cu 25 martie

Adrian Câciu: 150 MILIOANE EURO disponibile pentru digitalizarea IMM-urilor începând cu 25 martie

Adrian Câciu: 150 MILIOANE EURO disponibile pentru digitalizarea IMM-urilor începând cu 25 martie

Antreprenorii pot beneficia de granturi de până la 150 de milioane de euro pentru dezvoltarea tehnologiilor digitale avansate pe Componenta 9, Investiţia 3 din PNRR, a anunţat ministrul Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Adrian Câciu.

150 milioane euro disponibile pentru digitalizarea IMM-urilor începând cu data de 25 martie 2024! Granturi pentru sprijinirea antreprenorilor în dezvoltarea tehnologiilor digitale avansate pe Componenta 9, Investiţia 3 din PNRR, a scris Adrian Câciu, joi, pe pagina sa de Facebook.

Sprijinul nerambursabil se ridică până la 3 milioane de euro de companie şi poate fi folosit pentru: achiziţii de active corporale şi necorporale (hardware pentru automatizări şi robotică destinate fluxurilor tehnologice integrate cu soluţii digitale, dezvoltarea şi/sau adaptarea aplicaţiilor software, inclusiv soluţiile de automatizare software RPA); achiziţii de active corporale şi necorporale pentru securitatea cibernetică; achiziţii de sisteme de inteligenţă artificială, machine learning, virtual reality; achiziţia de date şi cloud computing; cercetare industrială şi dezvoltare experimentală în scopul dobândirii de cunoştinţe şi competenţe noi pentru elaborarea unor noi produse, procese sau servicii digitale.

CITEȘTE ȘI:

Adrian Câciu: România a încasat 33% din FONDURILE prin PNRR, iar aproape 2 MILIARDE de EURO sunt deja cheltuite

Comisia Europeană atrage atenția României cu privire la cererea de plată nr. 3 din PNNR: „Este întârziată”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șoc în lumea politică americană! ALIATUL lui Trump a murit „în urma unei boli scurte și subite”
Digi24
Tensiuni maxime. Americanii au lovit 140 de ținte din Iran. Teheranul atacă Bahrainul, Iordania, Qatarul, Omanul și Kuweitul
Cancan.ro
Alexandru Nițu a fost dat dispărut pe 28 iunie 2026. IREAL unde a fost găsit după două săptămâni
Prosport.ro
Simona Halep, prima reacție după ce s-a afişat la Wimbledon cu afaceristul Dorin Mateiu
Adevarul
Pensionar la 40 de ani? Strategia radicală prin care tot mai mulți tineri își cumpără libertatea. Cum se aplică în România
Mediafax
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Click
Se mărește familia lui Carmen de la Sălciua. A anunțat venirea pe lume a unui copil: „Sunt fericită cu tot sufletul”
Digi24
Un oraș european sufocat de turiști interzice accesul cu mașina în centrul vechi pe timpul verii. Ce amenzi riscă șoferii
Cancan.ro
Simona Halep și Dorin Mateiu și-au oficializat relația la Wimbledon. După escapada din Mykonos, a venit și confirmarea!
Ce se întâmplă doctore
Iulia Albu a apelat la operații estetice! E total schimbată acum: „Procedura a reprezentat primul pas, urmat de un protocol de recuperare, perfuzii și tratamente”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Descopera.ro
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Descopera.ro
Fizicienii au creat un „mini-univers” în care timpul a apărut de unul singur