Prima pagină » Știri politice » Crin Antonescu: Nu sunt un PROIECT al lui Hellvig / Chiar sper ca în viitor să joace un rol important în partid

Crin Antonescu: Nu sunt un PROIECT al lui Hellvig / Chiar sper ca în viitor să joace un rol important în partid

Candidatul Alianței „România înainte” la alegerile prezidențiale, Crin Antonescu, a declarat, marţi, că nu are cum să fie un proiect al lui Eduard Hellvig, el precizând că nu l-a văzut de multă vreme, de la începutul anului şi nu este implicat în niciun fel în campanie, deşi l-ar lua în campanie. „Chiar sper ca în viitor să joace un rol important în partid”, a mai afirmat Antonescu.

”Nu am cum să fiu un proiect al domnului Hellvig, măcar pentru că este o mare diferenţă de vârstă între noi. Am colaborat cu domnul Hellvig, e istorie deja, lucrurile se ştiu. Am avut şi am o comunicare, deşi nu foarte intensă, foarte frecventă, cu domnul Hellvig, în multe planuri, sigur, despre politică în primul rând. Domnul Hellvig nu e implicat în niciun fel, în campania mea”, a spus Crin Antonescu în cadrul emisiunii „Ai aflat! cu Ionuț Cristache”.

El a precizat că nu l-a văzut pe fostul şef SRI de multă vreme, de la începutul anului: ”Am mai schimbat câteva vorbe, la telefon, cum merge campania, ce se întâmplă, nu este implicat în niciun fel”.

Candidatul coaliției de guvernare a mărturisit că l-ar lua pe Eduard Hellvig în campania electorală.

”Eu l-aş lua şi în campanie pe domnul Hellvig. Un om cu mintea lui, cu experienţa lui, un om care a mai condus campanii. A fost secretar general al partidului. Sigur că mi-aş dori un asemenea om. Domnul Hellvig s-a reînscris în partid, şi eu chiar sper ca în viitor el să joace un rol important în partid, cu toată experienţa şi cunoaşterea pe care o are. Eu nu sunt un proiect al lui Hellvig în niciun fel, sunt un proiect al tatălui şi al mamei mele”, a adăugat Crin Antonescu.

Urmăriți integral emisiunea „Ai Aflat! cu Ionuț Cristache” 

CITEȘTE ȘI:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Horoscop 5 decembrie 2025: O zi intensă cu vești care răstoarnă planuri
Digi24
Dmitri Medvedev amenință „nebuna Uniune Europeană”: confiscarea activelor rusești ar fi echivalentă cu un act ce justifică războiul
Cancan.ro
Fiica nelegitimă a lui Putin, recunoscută de niște ucraineni în Paris. IREAL ce s-a întâmplat imediat după
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
„Îți place să trăiești în Europa?”. Un jurnalist ucrainean a abordat-o pe presupusa fiică a lui Putin la Paris / Ea spune că îi pare „foarte rău” pentru războiul din Ucraina
Click
Val de angajări în mai multe orașe din România. Domeniile în care se caută personal fără experiență
Digi24
Rusia va ajunge la granița României, diplomatic sau prin arme, amenință Vladimir Putin
Cancan.ro
DOLIU în presă! A murit jurnalistul Mihai Stănescu
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cea mai bine vândută mașină din România, în noiembrie: Doar bulgarii mai cumpără acest model
Descopera.ro
SUCUL care face MINUNI pentru corp peste noapte
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
20 de lucruri uimitoare despre creierul uman