Prima pagină » Sport » Craiova lui Mititelu, în DEGRINGOLADĂ! Mircea Rednic a învins în Bănie: „Mă doare capul, să nu mi se facă rău”

Craiova lui Mititelu, în DEGRINGOLADĂ! Mircea Rednic a învins în Bănie: „Mă doare capul, să nu mi se facă rău”

Craiova lui Mititelu, în DEGRINGOLADĂ! Mircea Rednic a învins în Bănie:

FCU Craiova a fost întrecută, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

Au înscris Chiţu 29 şi Van Durmen 60, respectiv Fabry 37 (penalti), Ofosu 41 şi Micovschi 64.

FC U Craiova nu a mai câştigat de cinci etape (două egaluri, trei eşecuri).

Craiova lui Mititelu, în degringoladă! Mircea Rednic a învins în Bănie: „Mă doare capul, să nu mi se facă rău”

Mircea Rednic a anunțat că în meciul cu Universitatea Craiova din Cupa României (miercuri, ora 18:00) va miza pe jucătorii care au prins mai puține minute în acest sezon pentru a-și menaja titularii în vederea meciului cu Dinamo, în fața căreia a anunțat că vrea să câștige.

„Am pierdut multe puncte și avem mult de recuperat. Mă doare capul, să nu mi se facă rău… Glumesc.

E o victorie meritată, așteptată de toată lumea. A fost o perioadă grea la început, au fost multe schimbări. Nu stăm rău fizic, ne creăm ocazii. Le-am spus că importantă e echipa în momentul de față. Sunt exigent pentru că am pățit-o în ultimele meciuri. Ne-am jucat cu ocaziile și am pierdut puncte.

Toate meciurile sunt speciale (n.r. nu doar cel cu Dinamo). Mai ales după victoria asta, ar fi păcat să nu o legăm cu încă o victorie.

Le-am spus ca nu cumva să trateze cu ușurință meciul de astăzi. Le-am spus că acestea sunt echipele cu care ne luptăm în acest moment pentru un loc mai bun în clasament.

Cum au arătat cele două distribuții

  • FCU Craiova: Gurău – Negru (Mascarenhas ’73), Compagnucci, Henriques, Padula – Buta (Blănuţă ’73), V. Achim (Asamoah ’57) – Bahassa (Blidar ’87), J. Ibrahimi (Sidibe ’56), Van Durmen – Chiţu. Antrenor: Giovanni Costantino
  • UT Arad: Iacob – Căpuşă, Conte, Stolnik, Abeid – Fabry (Pop ’80), M. Costa, C. Mihai – Ofosu (Stahl ’57), Luckassen (Cooper ’73), Micovschi (Rodrigues ‘79). Antrenor: Mircea Rednic

Recomandarea video

Mediafax
Reacția lui Donald Trump atunci când a fost întrebat despre alegerile din Ungaria: Vă mulțumesc
Digi24
Peter Magyar îl acuză pe Orban că „i-a trădat” pe maghiarii din Transilvania: „L-a susținut pe George Simion”
Cancan.ro
ANM a emis avertizare de vreme rea, în a doua zi de Paște. Zonele afectate de codul galben
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Victoria lui Magyar a zguduit piețele. Ce se întâmplă cu forintul după alegerile din Ungaria
Click
Moment incredibil pentru Jean de la Craiova. Soția artistului, față în față cu amanta: „Nu știa că eu sunt însurat”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Vrei un SUV care să fie și dubiță? Un producător auto îți oferă soluția!
Descopera.ro
Cine a orchestrat intrarea României în Primul Război Mondial?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Ce este fenomenul „manosphere” și de ce politicienii britanici cer măsuri ferme pentru protejarea bărbaților?