Prima pagină » Actualitate » Trapperul Albert Nebunu l-a amenințat pe polițistul care l-a picat la examenul auto. „Știu cum te cheamă! Dacă nu te așteaptă pe tine…”

Trapperul Albert Nebunu l-a amenințat pe polițistul care l-a picat la examenul auto. „Știu cum te cheamă! Dacă nu te așteaptă pe tine…”

Polițiștii bucureșteni fac verificări după ce un cunoscut interpret de muzică trap, cu sute de mii de urmăritori pe platformele de socializare, l-ar fi amenințat, într-un podcast, pe polițistul care l-a picat la examenul pentru obținerea permisului de conducere. Albert Nebunu este deja cunoscut de autorități drept un apropiat al mediilor infracționale și a făcut inclusiv obiectul unui dosar penal pentru nerespectarea regimului armelor și munițiilor.

Albert Constantin, alias Nebunu, a intrat prima dată în atenția autorităților din București în anul 2020, când s-a filmat cu un pistol neletal, pe care l-ar fi deținut în mod ilegal. Ulterior, trapperul a postat pe internet mai multe videoclipuri care au adunat sute de mii de vizualizări.

În cântecele sale, trapperul are o atitudine jignitoare la adresa Poliției, mai ales că tatăl său, Valentin Constantin, alias Vali Nebunu, este un recidivist cunoscut în cartierul Militari și a fost eliberat, recent, din penitenciar.

Invitat într-un podcast moderat de vloggerul Costi Max, Albert Nebunu a recunoscut că nu a reușit să promoveze examenul practic pentru obținerea permisului de conducere categoria B. Acesta s-a plâns de faptul că polițistul examinator l-ar fi declarat respins fără niciun motiv, drept pentru care crede că „are mămăligă în cap”.

Polițist amenințat cu moartea de trapper

„Să se țină bine după ce iau permisul. Bă, dacă nu te așteaptă pe tine…știu eu cum te cheamă”, a spus Albert Nebunu.

De altfel, nu este pentru prima dată când acesta aruncă amenințări în direcția polițiștilor. Sub pretextul unui text muzical, i-a transmis anchetatorului care „l-a arestat” pe tatăl lui, Valentin Constantin, zis Vali Nebunu, că „îi scoate mațele și i le face cravată”.

Modul de viață al tatălui său a făcut ca, la sfârșitul anului 2021, cineva să le incendieze mașina parcată în fața blocului din Militari în care locuiesc.

„În data de 01 decembrie, în jurul orei 8.40, prin apel 112, a fost sesizat un incendiu ce se manifesta la un autoturism, focul extinzându-se la alte autoturisme parcate, care au suferit distrugeri în diverse proporții. În apropierea acestei locații, pe o stradă adiacentă, a fost identificat un alt autoturism, la care se manifesta un incendiu, care a afectat și alte autoturisme parcate. La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul Secției 21, precum și echipaje de pompieri, care au lichidat incendiile, șapte autovehicule fiind afectate de foc”, anunța Poliția Capitalei.

Ulterior, s-a stabilit că cel care dăduse foc autoturismului era un adolescent în vârstă de 16 ani, care ar fi vrut să se răzbune după ce tatăl lui Albert Nebunu i-ar fi înjurat și jignit familia.


CITEȘTE ȘI:

EXCLUSIV | Frații Tate i-au angajat pe mascații care le-au percheziționat vila să stea de pază în curte. Ce salarii primesc foștii luptători de elită

EXCLUSIV | Cine sunt motocicliștii Hells Angeles care au bătut cu ciocanul un patron de restaurant. Pentru anchetatori a fost o mare surpriză

EXCLUSIV | Mama fetei sugrumate de concubin a dormit, fără să știe, cu fiica moartă sub pat. Bărbatul a spus la telefon cum a omorât-o pe Ana Maria

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Un iepure și 220.000 de francezi evacuați. Mamă și fiică fug din calea flăcărilor
Digi24
Reacția Varșoviei după ce Vladimir Putin a afirmat că o parte din Ucraina va fi cedată Poloniei în viitor
Cancan.ro
Șoferii de peste 68 de ani NU mai au voie să urce la volan. Mulți români sunt afectați!
Prosport.ro
Nadia Comăneci a luat din banii ei două aparate de aer condiționat pentru sala de gimnastică de la Complexul „Lia Manoliu”
Adevarul
Iranul prezintă o nouă dronă kamikaze cu reacție. Mesajul transmis Washingtonului în plină escaladare a tensiunilor
Mediafax
Bruxelles-ul intră peste decizia care obligă ROMÂNIA să achite MILIOANE de euro în dosarul despăgubirilor din energie
Click
Cum arată mormântul lui Adrian Pintea. A fost iubit cu patimă de ultima soție: „Am convingerea că e îngerul meu veghetor”
Digi24
Băiat pe trotinetă, lovit în cap de un obiect căzut din cer. Copilul nu-și amintește nimic despre incident
Cancan.ro
O fetiță de 7 ani s-a înecat la piscină, în Sunny Beach. Românii cer ajutor pentru a afla condițiile în care s-a stins
Ce se întâmplă doctore
Tânăra din Craiova, care ar fi luat o bacterie periculoasă la un festival, e în stare gravă! Aparatul ECMO o ţine în viaţă. Medicii nu au reușit să afle cu ce a fost infectată
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ofertă la Dedeman: camera auto Full HD cu Wi-Fi are preț tăiat
Descopera.ro
Toți oamenii împărtășesc un strămoș surprinzător
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Alooo…iubito, în ce ești îmbrăcată?
Descopera.ro
Oamenii de știință au creat siliciu ultra-curat pentru cipuri cuantice din generația următoare