Prima pagină » Știri » Bătrânul din Vaslui dat dispărut după inundații a fost găsit mort

Bătrânul din Vaslui dat dispărut după inundații a fost găsit mort

Știri
Bătrânul în vârstă de 80 de ani din comuna vasluiană Ivești, dat dispărut în urma viiturilor, a fost găsit mort, joi după-amiază, acoperit de noroi, în apropierea satului.

Bătrânul în vârstă de 80 de ani din comuna vasluiană Ivești, dat dispărut în urma viiturilor, a fost găsit mort, joi după-amiază, acoperit de noroi, în apropierea satului.

Potrivit Inspectoratului Județean de Poliție Vaslui, bătrânul, Ion Stanciu, a plecat de acasă miercuri după-amiază, cu bicicleta, pentru a duce mâncare paznicilor unei vii. Pentru că nu s-a mai întors, rudele l-au dat dispărut, acesta fiind căutat, de joi dimineață, de localnici, pompieri și polițiști.

Cadavrul bărbatului a fost găsit de polițiști acoperit de noroi, într-o râpă de la marginea comunei Ivești.

În inundațiile produse în Moldova în urma ploilor torențiale căzute miercuri au murit trei persoane din județul Vrancea și două din județul Galați.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Gigi Becali, dezvăluiri după întâlnirea cu Nicușor Dan la Cotroceni: „În PNL le e frică de Bolojan”
Digi24
Ruptură majoră între Rusia și cea mai mare țară din Asia Centrală. Active de miliarde de dolari au fost blocate la cererea Ucrainei
Cancan.ro
Ilona Stepan, membra a juriului din Moldova la Eurovision, a rupt tăcerea. De ce a primit România 3 puncte, de fapt
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Armele pe care dăm miliarde, dar prezintă risc pentru viețile militarilor în război. General NATO: „Există soluții mai ieftine și mai sigure”
Mediafax
Bonul din 2007, greu de imaginat azi! Ce cumpărai cu 18,54 lei și cât ar costa acum același coș
Click
Cum arată cea mai urâtă casă din Timișoara: „A bătut-o pe aia de la București”
Digi24
„La fel, dar diferit”. Cum i-a primit Xi pe Trump și Putin la Beijing și de ce s-a asigurat că diferențele vor fi observate
Cancan.ro
Cine era Georgiana, românca găsită moartă sub ruine în Germania. Avea doar 25 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cât câștigă Andra pentru un concert. Suma uriașă pe care o încasează artista. Măruță a dezvăluit TOT
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Amendă de peste 1.000 de lei pentru 51 km/h în localitate. Din iulie, sancțiunea crește
Descopera.ro
Ceva neașteptat a fost găsit într-un oraș vechi de mii de ani
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. -Mămico, noi trăim ca animalele?
Descopera.ro
Locul în care trăiești influențează viteza cu care îmbătrânești, arată un studiu