Prima pagină » Știri » Dan Teodorescu, mesaj în versuri pentru negaționiștii Covid-ului: „Nu-s toţi deştepţi ca tine, ţara e plină de proşti ca mine”

Dan Teodorescu, mesaj în versuri pentru negaționiștii Covid-ului: „Nu-s toţi deştepţi ca tine, ţara e plină de proşti ca mine”

Dan Teodorescu, mesaj în versuri pentru negaționiștii Covid-ului: „Nu-s toţi deştepţi ca tine, ţara e plină de proşti ca mine”
Dan Teodorescu a transmis un mesaj pe Facebook pentru cei care neagă existența pandemiei și care sunt împotriva măsurilor de protecție în vederea limitrăii răspândirii coronavirusului: „Ţara e plină de proşti (foarte proşti) ca mine. De-asta te rugăm, în cor, să porți şi tu mască. Ce să-i faci, atâta poate mintea noastră flască”.

Mesaj în versuri din partea lui Dan Teodorescu: Eşti deştept şi ştii că nu-i nicio pandemie

„Eşti deştept şi ştii că nu-i nicio pandemie;
Morții sunt făcuți din pix, la mişto, se ştie.
Dar problema e că nu-s toți deştepți ca tine.
Ţara e plină de proşti (foarte proşti) ca mine.
De-asta te rugăm, în cor, să porți şi tu mască.
Ce să-i faci, atâta poate mintea noastră flască.
Dar dacă tot eşti deştept, hai, mă, fii şi bun!
Mai ales că nu e mult până la Crăciun.
Fă o faptă bună, pentru proşti, de sărbători:
Poartă mască! Îți vom fi recunoscători.
De vei fi privit, de un alt deştept, cu silă,
Zi-i că te-a rugat un prost şi că ți-a fost milă.
Nu-ncerca să ne explici, că e inutil;
Suntem proşti; nu merge nici direct, nici subtil.
Nu te mai certa cu noi, că te afectează.
Pân’ la urmă, ştii cum e: cel deştept cedează”, a postat pe Facebook Dan Teodorescu.

Persoanele publice care critică măsurile de protecție

Mesajul artistului, vine chiar după ce persoane publice precum Dan Bittman sau Corina Chiriac au criticat măsurile de protecție.
Dan Bittman este unul dintre cei care au criticat măsurile de limitare a răspândirii coronavirsului. Solistul de la Holograf, a criticat, la GÂNDUL LIVE, guvernul Orban pentru măsurile anti-Covid, spunând că, deși crede în existența coronavirusului, nu subscrie la „legile date pe genunchi”. De asemenea, Bittman a spus că este „șomer de lux de nouă luni de zile”.
„M-au supărat foarte tare mesajele care ne-au avertizat din senin, tragedii inventate. Eu nu subscriu la așa ceva. Oamenii au început să gândească cu capul lor. Nu subscriu la aceste legi date pe genunchi, nu cred în asemenea lucruri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
The Guardian a dat „nota 4” filmului lui Cristian Mungiu
Digi24
Prima reacție a NATO după ce un avion F-16 românesc a doborât o dronă în spaţiul aerian al Estoniei
Cancan.ro
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Accident cumplit în Chitila: o basculantă a trecut pe roșu și a izbit violent un Logan. Șoferul mașinii, în stare critică la spital
Mediafax
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Click
Daniel Pavel, primele declarații după ce și-a înmormântat tatăl chiar în ziua finalei „Desafio: Aventura”: „Nu știi niciodată când cel de Sus taie firul!”
Digi24
Xi Jinping i-a spus lui Donald Trump că Vladimir Putin ar putea „regreta” invazia în Ucraina. Ce a spus liderul SUA despre CPI
Cancan.ro
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Marie Jeanne Ion, la 20 de ani de la răpirea din Irak! Cum arată azi jurnalista
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Pare incredibil, dar e adevărat: Un Opel Astra a fost înregistrat de radar cu 696 km/h! Șoferul, amendat cu 6.600 de euro
Descopera.ro
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
De ce vor locuitorii unui oraș din sudul Rusiei să învețe chineza?