Prima pagină » Știri » Incendiu puternic la un salon de evenimente din Otopeni. Flăcările se vedeau din Centrul Capitalei (VIDEO)

Incendiu puternic la un salon de evenimente din Otopeni. Flăcările se vedeau din Centrul Capitalei (VIDEO)

Un incendiu puternic a izbucnit, marți, în bucătăria unui salon de evenimente din localitatea Otopeni, în județul Ilfov.

Incendiul, care se manifesta cu flacără deschisă pe 2.000 de metri pătraţi, cu degajări mari de fum, era vizibil din centrul Capitalei.

Din fericire, până acum nu au fost raportate victime, potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență București-Ilfov (ISU-BIF), dar pagubele materiale sunt însemnate.

O casă din Suceava a luat foc, după ce a fost lovită de trăsnet

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Suceava au fost solicitați, luni după-amiază, să intervină la o casă care a luat foc după ce a fost lovită de trăsnet, în comuna Stulpicani, satul Negrileasa, județul Suceava.

„O laterală a casei a fost cuprinsă imediat de flăcări care s-au extins cu rapiditate, dar construcția în mare parte din lemn a fost distrusă”, au transmis reprezentanții ISU Suceava.

Au ars o magazie de lemne, un atelier, un depozit de furaje și un garaj, toate din lemn, pe aproximativ 180 mp. Au mai ars podul și acoperișul unei bucătarii de vară pe aproximativ 130 mp, precum și bunuri din gospodărie.

În schimb, din fericire, au fost salvate casa de locuit și restul bucătăriei de vară, cu bunurile aferente.

Intervenție dificilă a pompierilor: Un incendiu violent a izbucnit în Capitală, la depoul CFR

Un incendiu a izbucnit, în dimineața zilei de duminică, 19 iulie, la depoul CFR din Capitală, unde sunt trase garniturile scoase din uz.

Pompierii au intervenit în zona Calea Giulești pentru stingerea a trei vagoane de tren, dezafectate, aflate pe o linie secundară. Incendiul s-a extins la încă un vagon al unei garnituri de tren, care era garată în apropiere.

În total, ar fi fost afectate 12 vagoane, potrivit ISU-BIF.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul prinț Andrew, fratele regelui Charles, reținut în Marea Britanie. BBC: Este suspectat de abuz în funcție publică
Digi24
Alertă în Marea Britanie. Cum acționează bandele de infractori din România și Albania care au terorizat cartierele rezidențiale
Cancan.ro
Cătălin Măruță a dat lovitura, după plecarea de la Pro TV! S-a întâmplat în doar 60 de minute
Prosport.ro
FOTO. Două handbaliste de top de la CSM București se iubesc! Ce au dezvăluit jucătoarele de Sf. Valentin
Adevarul
Miza de la Washington. Poate participarea lui Nicușor Dan la Consiliul Păcii să spele imaginea democrației române după anularea alegerilor?
Mediafax
Două mari mituri despre Brâncuși, făcute praf chiar de ziua Maestrului
Click
Nativii din aceste 3 zodii se vor confrunta cu obstacole dificile în acest weekend. Primesc un ajutor nesperat și reușesc să iasă cu bine din aceste încercări
Digi24
Imagini virale: o jurnalistă a intrat beată în direct în timpul transmisiunii de la Jocurile Olimpice. „Nu e nimic rău în asta”
Cancan.ro
Cum își scuză gestul Emil Mortu, românul care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Ce i-a putut spune judecătoarei care se ocupă de cazul lui
Ce se întâmplă doctore
Actrița din Baywatch, diagnosticată cu cancer de sân. Declarațiile sfâșietoare: Nu am cum să mă vindec...
Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
Promotor.ro
Michael Schumacher și cele 5 citate care i-au definit cariera de 7 titluri în Formula 1
Descopera.ro
Mormântul pierdut al Cleopatrei, posibil găsit?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -– Te-am văzut în vis, erai dezbrăcată!
Descopera.ro
S-ar putea ca frica de șerpi să nu fie înnăscută