Prima pagină » Actualitate » Elena Udrea și familia ei, salvați de un EROU neașteptat când un urs a dat buzna peste cabana în care erau cazați / „Este cel mai puternic și curajos”

Elena Udrea și familia ei, salvați de un EROU neașteptat când un urs a dat buzna peste cabana în care erau cazați / „Este cel mai puternic și curajos”

Elena Udrea și familia ei, salvați de un EROU neașteptat când un urs a dat buzna peste cabana în care erau cazați / „Este cel mai puternic și curajos”

Fosta ministră a Turismului Elena Udrea, la o lună după ce a fost eliberată din penitenciar, a plecat cu familia ei să călătorească prin țară.  Fosta politiciană PDL a executat 3 ani și 10 luni din sentința de 6 ani primită în dosarul „Gala Bute”.

Cazați la o cabană din Sinaia, un urs s-a apropiat amenințător.  Un „salvator” a intervenit rapid și a prevenit tragedia.

Soțul fostei ministre, Adrian Alexandrov, a relatat incidentul pentru Fanatik despre momentele înfricoșătoare pe care le-a trăit familia sa.

„A coborât lângă cabana la care am stat peste noapte, dar câinii au reușit să îl alunge. Eu nu (n.r. m-am speriat), fetele da”.

Salvatorul neașteptat

Elena Udrea spune că Igor, câinele ciobănesc de talie mare de opt luni, i-a apărat familia de urs.

„Igor, care ne-a apărat de urs, aseară. La doar 8 luni, este cel mai puternic și curajos”, a scris Elena Udrea pe Facebook.

Potrivit FANATIK, Elena Udrea și familia ei s-au cazat în Cabana Stâna Târle din Sinaia, cu cinci dormitoare, terasă, bar, saună și Wi-Fi gratuit. Cabana este situată la 1600 de metri înălțime, în apropiere de pârtiile de schi „Dum de vară” și „Târle”

Pentru doi adulți și un copil, tariful pentru o noapte de cazare este de 4.090 de lei. Fanatik precizează că familia lui Udrea a cheltuit 12.270 de lei pentru trei nopți de cazare.


Sursa Foto: Shutterstock /Facebook

Autorul recomandă:

Recomandarea video

Mediafax
Cine este Péter Magyar, omul ce l-ar putea îndepărta pe Orban de la putere și ar putea așeza Ungaria pe un traseu mai pro-european
Digi24
VIDEO „Mi se ard cozonacii în cuptor”. O şoferiţă a fost prinsă cu 176 de kilometri pe oră pe DN 38
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Prosport.ro
Chipul lui Mircea Lucescu, desfigurat pe tabela de la Arena Națională la FCSB - Oțelul. Rușine pentru primăria lui Ciucu
Adevarul
Ilie Bolojan vs. administrația locală. Motivele din spatele planurilor de debarcare a premierului: “De aici vine toată această dorință de schimbare”
Mediafax
Mesaje de Paște 2026. Cele mai frumoase urări și felicitări pe care le poți trimite celor dragi
Click
Motivul pentru care un bărbat din Cipru revine în fiecare an la Iași. „Prima dată am venit în ’98. S-a schimbat 100%”
Digi24
VIDEO Mojtaba Khamenei, desfigurat în război, este încă sub tratament pentru rănile grave suferite, afirmă surse din cercul său
Cancan.ro
Cu ce se ocupă Marilu și Matei, nepoții lui Mircea Lucescu? Ce meserii onorabile au
Ce se întâmplă doctore
Rita Mureșan, complet schimbată după perioadele dificile prin care a trecut. Cum arată vedeta în prezent
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Ce explicație a dat o șoferiță când a fost prinsă cu DUBLUL vitezei legale?
Descopera.ro
De ce aristocrații purtau peruci?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Hotelurile din Europa renunță la o practică foarte iubită de turiști