Prima pagină » Actualitate » A murit medicul Flavia Groșan. Care a fost cauza decesului

A murit medicul Flavia Groșan. Care a fost cauza decesului

Ruxandra Radulescu
A murit medicul Flavia Groșan. Care a fost cauza decesului
Medicul Flavia Groșan se află în spital, intubată și ventilată mecanic

Medicul pneumolog Flavia Groșan a murit miercuri, 19 noiembrie, la spitalul din Oradea, unde era internată în stare gravă. Aceasta suferea de o formă avansată de cancer.

Medicul Flavia Groșan a decedat în cursul dimineții de miercuri, la Spitalul Județean Clinic de Urgență Bihor.

În urmă cu o săptămână, aceasta fusese transferată de la secția de Anestezie Terapie Intensivă în cea de Pneumologie. Cu toate că nu mai era asistată respirator, starea ei a fost în continuare foarte gravă, în comă de gradul 4.

Flavia Groșan a devenit cunoscută în pandemie pentru declarațiile sale controversate, referitoare la virusul Covid-19.

Amintim că, Flavia Groșan a ajuns la spital pe 17 octombrie, după ce a fost descoperită în stop cardiac în propria locuință. A fost resuscitată cu dificultate și transportată de urgență la spital, acolo unde medicii au constatat prezența unor pleurezii masive, acumulări de lichid care compromiteau sever funcția pulmonară.


Foto: Mediafax

Recomandarea autorului:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul șef ANPC a luat „țeapă” cu biletul la concertul Metallica
Digi24
Avertisment de la Guvern: România riscă penalizări de 15 miliarde de euro
Cancan.ro
Andreea Sasu a fost dusă din nou de urgență la spital. Philipp Plein, mesaj sfâșietor
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
Bolizi de sute de mii de euro folosiți de fiul procurorului Gigi Valentin Ștefan, anchetat într-un dosar de trafic de influență
Mediafax
Traian Băsescu crede că Bolojan va candida la Președinția României
Click
Rețeta grecească de gogoși care a cucerit internetul. Cum faci acest desert pufos și delicios în doar 20 de minute
Digi24
Schimb de replici între Adrian Câciu (PSD) și Oana Gheorghiu, după concertul Metallica: „A stat la lojă. Adoră privilegiile”
Cancan.ro
Ce au găsit medicii pe trupul lui Alexandru, copilul care a fost dispărut. Abia acum s-a aflat!
Ce se întâmplă doctore
Focar de norovirus pe o navă de croazieră din Caraibe: peste 100 de persoane infectate. Cum diferă de Covid-19 și Hantavirus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Noul model Dacia Striker, surprins în trafic pe autostrada din Argeș. Imagini exclusive cu noul crossover
Descopera.ro
Ce s-ar întâmpla dacă rotația Pământului s-ar schimba?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Vreau să fac schimbul de ulei. Mecanicul: - Ce maşină e?
Descopera.ro
Pierderea biodiversității amenință direct sănătatea oamenilor, arată un nou studiu: dispariția polenizatorilor afectează alimentația și veniturile