Prima pagină » Sănătate » Acuzații de malpraxis la Spitalul Buftea: O gravidă în 39 de săptămâni a fost lăsată să aștepte 11 ore în rezervă până când fătul a murit

Acuzații de malpraxis la Spitalul Buftea: O gravidă în 39 de săptămâni a fost lăsată să aștepte 11 ore în rezervă până când fătul a murit

Acuzații de malpraxis la Spitalul Buftea: O gravidă în 39 de săptămâni a fost lăsată să aștepte 11 ore în rezervă până când fătul a murit

Acuzații de malpraxis la Spitalul Buftea. O femei gravidă în 39 de săptămâni a fost lăsată să aștepte 11 ore, deși venise de urgență la spital. Fătul a murit, deși la sosirea în unitatea medicală era în viață.

„Gravidă în 39 de săptămâni, diagnosticată cu urgență la naștere, internată și lăsată în rezervă până când fătul a murit în pântec.

Deși se internase dimineață la ora 8:00 și medicul declasare că este o urgență, femeia a așteptat până seară la ora 19:00 pentru a fi refăcută o testare a funcțiilor vitale ale fătului, moment la care s-a constatat că decedase”, afirmă avocatul Adrian Cuculis.

Conform sursei citate, la internare, fătul era în viață.

Femeia a mai pierdut un copil în același mod

„S-a depus plângere penală și o anchetă este deja și la DSP”, a transmis sursa citată.

Este a doua oară când familia trece printr-o tragedie de acest fel. Femeia a mai pierdut un alt copil, acum ceva timp, în același mod.

Vă recomandăm să citiți și:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Pe cine avantajează prezența mică la alegerile din București
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Primele rezultate. Cum au votat bucureștenii până la acestă oră
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Directorul general de la JPMorgan avertizează că slăbiciunea Europei ar putea afecta economia americană
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un eveniment misterios în Antarctica a eliberat carbonul care a încălzit Pământul