Prima pagină » Actualitate » Clotilde Armand și-a depus candidatura pentru un nou mandat, după patru ani „mâncați” de scandaluri și șobolani

Clotilde Armand și-a depus candidatura pentru un nou mandat, după patru ani „mâncați” de scandaluri și șobolani

Clotilde Armand și-a depus candidatura pentru un nou mandat, după patru ani „mâncați” de scandaluri și șobolani
Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand / Sursă Foto: Mediafax Foto

Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, şi-a depus, joi, candidatura pentru un nou mandat la Primăria Sectorului 1 din partea Alianţei Dreapta Unită.

Clotilde Armand și-a depus candidatura în prezenţa preşedintelui USR, Cătălin Drulă, preşedintelui USR Bucureşti, Vlad Voiculescu, a preşedintelui Forţa Dreptei, Ludovic Orban, precum şi a preşedintelui PMP, Eugen Tomac.

Principalul contracandidat al lui Clotilde Armand este George Tuță, din partea PNL – PSD.

Clotilde Armand își dorește încă un mandat de primar, în contextul în care cei patru ani pe care i-a petrecut în această funcție au fost foarte controversați.

Clotilde Armand, patru ani controversați

Mandatul edilului de la Sectorul 1 a fost unul marcat de foarte multe scandaluri în Consiliul Local. Cei patru ani de administrație Clotilde Armand au debutat cu un eșec foarte mare, în ceea ce privește salubrizarea în sector.

De asemenea, Sectorul 1, altădată „Perla Capitalei”, se prezintă deplorabil din multe puncte de vedere, mai ales în ceea ce privește spațiul verde.

De exemplu, Clotilde Armand a promis amenajarea unei promenade de 44 de km. în jurul salbei de lacuri din Sectorul 1. Primarul promitea că va construi 4 plaje și 10 baze sportive, iar în a treia etapă se vor amenaja și piste pentru biciclete.

În realitate, Promenada verde promisă de Clotilde Armand este în prezent o pârloagă, fără iarbă proaspătă, iar localnicii de pe strada Gârlei acuză administrația că atunci când primăria a  încercat să amenajeze malul, s-au tăiat copaci și au lăsat buturugile ieșite din pământ, fiind un adevărat pericol pentru cei care se plimbă prin zonă.

Copaci plantați, dar uscați

Tot în ceea ce privește spațiul verde, sute de copaci – puieți au fost plantați în mai multe zone din sector, dar s-ar fi uscat, cum este cazul pomilor din zona de nord (Mall Băneasa).

Asta în condițiile în care primarul promitea „perdele verzi” la periferia sectorului sau mini-păduri urbane.

Alegerile locale vor avea loc pe 9 iunie.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
UPDATE. Trump anunță „negocieri productive” cu Iranul, schimbarea regimului și oprește atacurile timp de 5 zile/ Prețul petrolului scade cu 13%/ Teheranul neagă discuțiile cu SUA/ Dezvăluiri din negocierile SUA – Iran
Digi24
VIDEO. O polițistă a fost surprinsă în timp ce spăla geamurile la serviciu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă tradițională cu doar 9000 de euro. Terenul are peste 1500 de metri pătrați
Prosport.ro
Simona Halep s-a săturat să fie bârfită după divorț şi a răbufnit: „Trăiesc din poveştile altora!”
Adevarul
Războiul din Iran arată limitele puterii americane
Mediafax
Scandal puternic în Ungaria, înaintea alegerilor cruciale: telefonul ministrului de externe, Peter Szijjártó, ar fi fost interceptat de serviciile secrete. Jurnaliști implicați, discuții cu Serghei Lavrov
Click
De ce japonezii nu au praf în casă, iar noțiunea de curățenie generală le este complet necunoscută
Digi24
„Veniți cu propriile arme”. Una dintre cele mai puternice țări din NATO și-a schimbat radical doctrina militară
Cancan.ro
Prima prognoză a meteorologilor Accuweather pentru vara anului 2026. Din nou canicula în București?
Ce se întâmplă doctore
Monica Tatoiu, diagnosticată cu cancer! Cum a aflat că suferă de boala necruțătoare și de ce a refuzat să fie tratată în România: Nu mai pot sta în picioare, am o hemoragie cumplită
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
A apărut mașina care repară singură gropile! Unde o găsești în România - VIDEO
Descopera.ro
Strategia Austro-Ungariei față de România: „Trebuie să câștigăm timp”
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un miliardar de 63 de ani se căsătorește cu o tipă tare de 27 de ani
Descopera.ro
Energizantele războinicilor: Ce consumau vikingii, incașii și legiunile Romei pentru a rezista în luptă și în marșuri infernale?